V Torontu měl premiéru nový film Paola Sorrentina o Berlusconim (video)

Na prestižní mezinárodní přehlídce MFF v Torontu byl včera ve světové premiéře poprvé k vidění očekávaný nový film Paola Sorrentina. Film Oni a Silvio (Loro) už sbírá první nadšené recenze a novináři se především shodnou na jediném – v době #MeToo kampaní a podobných politicky korektních iniciativ je vidět takový drzý, stylový a otevřený film téměř zázrak.

Oni a Silvio (foto: Aerofilms)

Nový Sorrentinův film nezapře režisérův nezaměnitelný styl, divákům dobře známý také z oscarového filmu Velká nádhera. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárnil Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a rozpustilými večírky, které svět zná pod označením „bunga bunga“.

Přestože se děj filmu točí právě kolem této ústřední postavy, dotýká se řady dalších obecnějších témat: ztráty hodnot v politice, egoismu, šovinismu nebo cynického mechanismu moci. Zabývá se nejen tím, kdo je skutečný Silvio Berlusconi a další mocní jeho střihu, ale také tím, kdo jsou ti, kteří jim pomáhají udržet jejich moc, ti, kteří chtějí stát na stejném břehu jako oni a snaží se vlísat do jejich přízně, ti, kteří je volí, zkrátka všichni ti, kdo se je naučili milovat.

Po světové premiéře na filmovém festivalu v Torontu vstoupí snímek Oni a Silvio také do českých kin. Stane se tak 15. listopadu 2018 díky spolupráci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, České televize a distribuční společnosti Aerofilms.

-red-
foto/video: Aerofilms, KVIFF Distribution

%d blogerům se to líbí: