Filip Březina: Má postava ve Zlatém podrazu je velký hrdina

Do kin ve čtvrtek vstupuje historické sportovní drama Zlatý podraz. Hlavní roli v něm vytvořil ve filmu debutující Filip Březina. Hraje mladého basketbalistu a trenéra, který vede československou reprezentaci. Do cesty se mu ale staví politická situace, rodinné těžkosti i první velká láska. O filmu se s námi rozpovídal v následujícím videu.

“Trénovali jsme s klukama půl roku. Bylo to hodně náročné. Fyzicky jsem si myslel, že jsem na tom dobře, nebylo tomu tak. Byli jsme na různých kempech a tam jsme intenzivně hráli basket. Trénovali jsme ten půlrok každou neděli.” Herec se ale musel naučit francouzskou výslovnost: “Francouzsky jsem se nikdy neučil, snad to není ve výsledku moc poznat.”

Na otázku o poselství filmu se Filip zamyslel nad současnou politickou situací: “Ten film je hrozně aktuální. Je nutné neustále opakovat, že se komunismus nesmí vrátit. Podle mě je to největší téma toho filmu, jak ten špatný režim dokáže člověka úplně zničit. Pro mě je ta postava Františka jednoznačně hrdina.”

Film vchází do českých kin ve čtvrtek 25. října.


-red-
foto/video: Totalfilm, BUC Film, Falcon © 2018