Když draka bolí hlava – do kin míří československá pohádka (trailer)

Do kin vejde už tento čtvrtek nová česko-slovenská pohádka Když draka bolí hlava. Symbolicky ve dnech stoletého výročí republiky budou moci diváci vyrazit do kin na příběh, zfilmovaný podle knižní předlohy Petra Šišky a Dušana Rapoše. Ve hvězdně obsazeném filmu se objeví mimo jiné i Karel Gott, který diváky překvapí. Mluví totiž ve filmu slovensky.

Když draka bolí hlava – Miroslav Noga

„Příběh pohádky Když draka bolí hlava je aplikovatelný na celou řadu světových lokalit a je velký předpoklad, že film i kniha mohou oslovit i řadu zahraničních producentů,“ prozrazuje autor a producent Petr Šiška. V pohádce uvidíme kromě Karla Gotta i jeho dceru Charlottu, Miroslava Šimůnka, Jána Koleníka, Kamilu Magálovou, Zuzanu Mauréry, Kateřinu Brožovou, Miroslava Nogu, Osmanyho Laffitu a další. Draka namluvili Libor Bouček a Igor Timko z kapely No Name. Pohádku režíroval spoluautor předlohy Dušan Rapoš.
Natáčelo se na hradě Budatín, Štramberku, Třinci nebo na zámku v Karviné. Natáčení trvalo 25 dní a účastnilo se ho na 600 komparzistů.

A o čem pohádková novinka vypráví? Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a párku klokanů. Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava?

Do kin vejde film 25. října.


-red-
foto/video: Bohemia Motion Pictures © 2018