Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

První pohled na nový Halloween – za týden si Meyers opět nasadí masku

Od vzniku filmu Halloween v roce 1978, jež znovu definoval svět hororu a děsil babysittery po celém světě, se Halloween prokulhal sedmi sequely v průběhu 40 let. Výnosy z filmu se ale stále snižovaly. Nejhorší výsledek přišel v roce 2002 v podobě Halloween: Zmrtvýchvstání (s restartem a sequelem v letech 2007 a 2009). A tak by se mohlo zdát, že tahle franšíza už nemůže být zajímavým materiálem pro silného hráče jako je producent Jason Blum. Chyba lávky. Zdá se, že novinka Halloween, do níž se vrací i Jamie Lee Curtis může velmi překvapit! Už proto, že se vlastně jedná o dvojku. Na druhý až sedmý díl, které vznikly v průběhu let, máme prý zapomenout.

Halloween (foto: CinemArt)

Blum rád dává příležitost zcela novým talentům, vytváří ambiciózní projekty a dovede pracovat s nízkými rozpočty. Po Paranormal Activity, Očistě nebo Uteč nešlo odmítnout takovou klasiku jako je Carpenterův věčně unikající řezník.
„Cestou k přepracování snímku, který je považován za klasiku je nová kreativní krev,“ říká Blum a pokračuje: „Úžasné na tom je, že takhle si můžete z obou světů vzít to nejlepší. Povedlo se nám propojit legendy Johna Carpentera a Jamie Lee Curtis s režisérem Davidem Gordonem Greenem. Jsem z toho nesmírně nadšený.“

[pullquote align=“right“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Zapomeňte na druhý až sedmý díl[/pullquote]V tom, jak o věcech přemýšlí, není ani náhodou troškař. Blum přemluvil Carpentera, aby se do projektu zapojil a stal se tak kmotrem franšíze, která by umožnila vybírat z širokého spektra scénáristů.
Byl to právě režisér David Gordon Green a jeho spoluscenárista Danny McBride, kteří přišli s konceptem, jež se Blumovi zdál dostatečně cool, originální a naprosto jedinečný. V něm se tentokrát přeživší postava Laurie Strode (Curtis) snaží uchránit svou rodinu před návratem vraha, přičemž děj dvojky až sedmičky, které vznikaly v průběhu let, je naprosto vytěsněn.

Jamie Lee Curtis

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Návrat ječící královny[/pullquote]Jakožto přímé pokračování původního snímku si projekt žádal návrat své „ječící královny“. Herečka Jamie Lee Curtis s návratem souhlasila (stejně jako výkonný producent), protože ji nalákal popis její postavy. „Je to příběh nevyřešeného traumatu,“ vysvětluje. „Po prvních asi osmi stránkách jsem měla jasno. Nevzpomínám si, co to přesně bylo za moment, ale v tu chvíli jsem při jeho čtení úplně zkameněla!“

Jamie Lee Curtis s režisérem filmu Davidem Gordonem Greenem

Možná, že zrovna stránka osm dokázala svou atmosférou připomenout původní film. Novinka začíná tak, že dva investigativní novináři vynesou Mayersův případ na světlo boží pro účely natáčení svého dokudramatu.
Blum si je jistý, že právě teď je správná doba pro to, aby nás Halloween znovu děsil. Tak či tak žijeme v pochmurné době, kde se strach stal skvělým businessovým nástrojem a dodává: „Víte, kdo mi nahání největší strach? Prezident Trump. Až náš film bude venku, budou tak v oběhu dva horory zároveň.“

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Známá děsivá melodie se rozezní v našich kinech už 18. října[/pullquote]
-red-
foto/video: CinemArt © 2018

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast