Jak se dabuje Atkinson? Johnny English znovu zasahuje (video)

Do kin zamíří ve čtvrtek 25. října třetí pokračování šílených eskapád popleteného britského agenta v podání Rowana Atkinsona. Film Johnny English znovu zasahuje jde do kin i v českém dabingu. A právě na výrobu českého znění jsme si nedávno posvítili. Hlavní roli dostal ostřílený dabingový herec a režisér Václav Knop. Popasoval se s ní se ctí a ukázky z jeho práce teď můžete vidět na videu.

“Je to vždycky krásné, když se při tom dabingu dostanete do kontaktu s hercem, který je inspirativní. A Rowan Atkinson je prostě paráda.” A dodává: “Atkinson je zajímavý v tom, že dokáže velmi rychle měnit polohy, je sebeironizující a vůbec celková atmosféra tohoto filmu je ironická. On je v tom prostě velmi dokonalý.”

Kromě toho, že Václav Knop dabuje, česká znění filmů i režíruje.: “Veškeré režijní pokyny se nakonec zúží na čtyři základní pokyny: Nahlas, potichu, pomalu a rychle. Rytmus je základ všeho. Jak v divadle, tak i v dabingu. Jestliže herec je schopen při dabování měnit tyhle polohy, tak je to přesně ono.”

Film má premiéru 25. října

-red-
foto/video: Totalfilm Media, CinemArt © 2018