Zlatý podraz – herci sami sebe dojali na place (video)

Láska patří do každého filmu. A Zlatý podraz je film o lásce, přátelství a naději. A tak opět pod odborným dohledem Radima Špačka excelují krásná Patrycja Volny (Michelle) a charismatický Filip Březina (Franta). Pro Filipa Březinu, skoro čerstvého absolventa DAMU (ještě ho čekají odložené státnice) je Franta první velká filmová role. Radim Špaček ho vybral, jak říká, hned jak ho viděl. Postava na papíru jako by ožila. Podívejte se na nové video k filmu.

Patrycji vybírali společně kameraman Vladimír Smutný, producent Jaroslav Bouček a Radim Špaček na konkursu ve Varšavě. Všichni z ní byly nadšeni. Radim Špaček oceňuje, jak má vše promyšlené do posledního detailu. S Filipem Březinou vytvořili dvojici, na kterou se nezapomene. Radim Špaček dodal, že Patrycja bude pro české diváky zjevením. Hraje skvěle, má vše promyšlené od minimalistického začátku hraní až po vrcholnou emoci.

Zlatý podraz (foto: BUC FILM, Patrick Nguyen)

Ale co chemie s Filipem Březinou„Padli si do oka,“ vysvětluje Radim Špaček. “Ze začátku jsem měl malinko obavy, přece jen je Patrycja o něco starší, má malou dceru, ale oba si naprosto sedli a intimní a emotivní scény točili naprosto přirozeně. Při scéně loučení plakal celý štáb.“

„Ty slzy byly opravdové, nemuseli mi nic kapat do očí. S Filipem, ostatními kluky jsme si moc rozuměli. Byla to skvělá práce, velmi přátelské prostředí, kde se všichni kamarádili. Moc mi chybí…“, říká Patrycja Volny, která žije s manželem a dcerou v malé vesnici ve Francii.

Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

Film do českých kin vejde 25. října

-red-
foto: BUC Film, Falcon © 2018