Nepřehlédněte

Grinch Vánoce nesnáší, Vojta Dyk je má rád (video z dabingu)

Do kin právě vstoupilo nejnovější animované zpracování známého příběhu zeleného skřítka Grinche. Všichni víme, že tento nevyzpytatelný tvor nesnáší Vánoce a snaží se svému okolí škodit jak může. V originále titulní roli namluvil Benedict Cumberbatch. Do češtiny postavičku nadaboval Vojtěch Dyk. České znění vznikalo ve studiu LS Productions. Pojďte se s námi podívat do zákulisí výroby dabingu v našem videu.

A takto zeleného škodiče charakterizuje jeho český dabér: “Grinch je velmi křehké stvoření. Jeho povaha se táhne jako takový zelený křehký hlen a musím říct, že mi je vlastně sympatický tím, že je uvnitř křehký a vytvořil si kolem sebe takovou krustičku, kolem které se do něj nedá dostat,” a dodává: “Možná to bude spoustě diváků sympatické, protože mnozí z nás takovou krustičku mají taky.”

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem.

Grinch (foto: Cinemart)

Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život.

Grinch je v kinech uváděn s krátkým předfilmem Žlutá je nová černá, ve kterém Mimoni zažívají strasti života za mřížemi.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Cinemart © 2018

%d blogerům se to líbí: