Nepřehlédněte

Jak se dělá film z ponorky? Video ze zákulisí Útoku z hlubin

Diváci se v novince s Gerardem Butlerem ocitnou na palubě jaderné ponorky pod vodou. Klaustrofobie, drama, boj o život. To všechno tvůrci film Útěk z hlubin slibují a ještě navíc – reálnost. To potvrzuje v následujícím videu i Gary Oldman: “Bylo absolutně nezbytné, mít tu někoho z opravdové ponorky, kdo ví, jak to chodí.” Tvůrci oslovili americké námořnictvo a nejlepší experty v oblasti ponorek. Ti pomáhali nejen tvůrcům, ale i hercům. Radili jim s dialogy, chováním v prostředí i provozem samotné ponorky.

Útok z hlubin (foto: Bontonfilm)

Námořnictvo půjčilo filmařům opravdovou atomovou ponorku se skutečnou posádkou. Vznikly tak jedinečné záběry opravdové ponorky na moři. Na zbytek zajímavých odhalení z natáčení se podívejte v následujícím videu.

Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu.
Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná…

Film uvádí od 22. listopadu Bontonfilm


-red-
foto/video: Bontonfilm © 2018

%d blogerům se to líbí: