Jude Law: Na Brumbálovu homosexualitu jsme připraveni

Představitel Albuse Brumbála Jude Law v pokračování hitu J. K. Rowlingové Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny se v rozhovoru pro The New York Times pozastavil nad potlačením gay linky, která je ve filmu jen zlehka naznačena: “Fantastická zvířata samozřejmě nejsou film o homosexualitě, ale pravdou je, že tato skutečnost hraje důležitou roli v tom kým je a jak jedná,” komentuje svou postavu herec a dodává: “Brumbál následky vztahu s Grindelwaldem nesl těžce a stal se z něj samotář, kterým zůstal až do konce života.”

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (foto: Vertical Entert.)

O důležitosti této linky několikrát hovořil i představitel Mloka Scamandera Eddie Redmayne: “Bylo nutné říct, že Brumbál je gay, protože je to pro další vývoj velmi důležité.”
SPOILERY
Ve filmu, který je i v Česku velmi úspěšný se objevují jasné náznaky. Když člověk z Ministerstva kouzel na Brumbála uhodí, že s Grindelwaldem “byli jako bratři”, Brumbál dodá, “že si byli bližší než bratři”. Důležitá je také scéna před Zrcadlem z Erisedu, ve kterém dotyčný vidí, co by si přál nejvíc. Brumbál v něm ve filmu spatřuje Grindelwalda.
KONEC SPOILERŮ

Studio ale už dřív naznačilo, že tuto linku v příběhu J. K. Rowlingové bude respektovat, ale nebude ji nijak zvlášť podporovat. Ostatně je to celkem pochopitelné, Fantastická zvířata jsou stále blockbuster pro celou rodinu a těžko si lze představit, že by toto téma mohlo v následujících dílech dostat více prostoru.
Na otázku The New York Times, zda je svět připraven na dětského gay hrdinu odpověděl Jude Law následovně: “Myslím, že svět na to připraven je, a pokud přeci jen ne, měl by být.”

Rozhovor s hercem z The New York Post najdete zde.

-red-
foto/video: Vertical Entertainment © 2018