Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Do kin míří vánoční detektivka podle Poledňákové – vyhrajte předlohu!

Ten, kdo tě miloval je nová komediální a tak trochu duchařská rodinná detektivka. V produkci Adama Dvořáka (Gangster Ka) vznikla v režii Jana Pachla (Rapl). V hlavních rolích už tento čtvrtek 8. listopadu uvidíme Pavla Řezníčka, Soňu Norisovou, Hynka Čermáka, Evu Holubovou, Líviu Bielovič a další známé herce. Scénář vznikl podle knihy režisérky a spisovatelky Marie Poledňákové. Pět z vás má možnost knižní předlohu vyhrát v naší soutěži.

Ten kdo tě miloval (foto: Falcon)

Detektivem v tomto filmu tentokrát není člen kriminalistického týmu, ale jeho rodina (manželka, synové, matka a rodinný nepraktický praktický lékař), která se snaží velmi netradičními postupy dobrat se pravdy a vyšetřit jeho poslední případ i jeho záhadné úmrtí. On sám kpt. Kalina jim je jako duch přítomný na tomto světě vždy k ruce. Během pátrání nastává nečekaná eskapáda humorných událostí a nahodilých peripetií komplikujících jejich snahu dobrat se k pravdě.
„Ten, kdo tě miloval je vánoční komedií, netradiční detektivkou i rodinným filmem, na který se může dívat kdokoliv, od pětiletého špunta až po osmdesátiletou babičku (možná i stoletou, doufám). Na své by si měli přijít jak milovníci detektivky, tak lidé, kteří mají rádi české herce (máme tam opravdu ty nejlepší) a zároveň i ti, co mají rádi dobrý film. Myslím, že Ten, kdo tě miloval je opravdu výborný film,“ hodnotí svou práci režisér Jan Pachl.

O tom jak film vlastně vznikl mluví autorka předlohy Marie Poledňáková: „Počátky filmu Ten, kdo tě miloval jsou poměrně spletité … Nejpřirozenější mi přišlo pokračovat s týmem filmů Líbáš jako. Jenže jsme se s producentem nedomluvili. Tak jsem stávající scénář přepsala na knihu, která byla mimochodem velmi úspěšná, a prodalo se jí přes 22 000 výtisků. Knihu jsem následně dala Adamovi Dvořákovi. Ten se rozhodl film podle ní produkovat i stříhat a jako režiséra si přizval Jana Pachla.“

Představitelka hlavní role Soňa Norisová prožívala asi nejvíc scény s kaprem: Když jsem kapry vzala do rukou, zjistila jsem, že pořád žijí, takže moje reakce opravdu nebyla hraná. Stalo se nám to i doma, když jsme si mysleli, že už je po kaprovi a ještě nebylo.“ V Česku je Soňa Norisová vytíženou slovenskou herečkou. A jak to má s češtinou? „Teď už nemám problém přecházet ze slovenštiny do češtiny. Faktem ale zůstává, že vždy když začínám točit v Čechách, snažím se „do toho dostat“. Minimálně tím, že poslouchám česká rádia, snažím se mluvit, abych si obnovila artikulaci, uchopit melodii češtiny. Rozdílů je spousta, i když se to na první pohled nezdá.“

Marie Poledňáková ještě prozrazuje, jak vypadají oslavy Vánoc u ní doma: Naše tradiční jídlo je kapr a bramborový salát. To teda miluju strašně. Divím se, že to neděláme přes rok. Koledy si začínám pouštět už dlouho před Vánoci. Na Štědrý večer se vždycky všichni scházíme u mne doma. Hezké bylo, když před dvěma lety napadlo mého syna a vnuka vzít na Štědrý den kytary. Hráli a my všichni zpívali koledy.

Soutěž o knižní předlohu k filmu

[contact-form][contact-field label=’Jméno‘ type=’name‘ required=’1’/][contact-field label=’E-mail‘ type=’email‘ required=’1’/][contact-field label=’Jaký seriál má na kontě režisér filmu Jan Pachl?‘ type=’radio‘ required=’1′ options=’Ordinace v růžové zahradě,Rapl,Rodinná pouta’/][contact-field label=’Jaký film produkoval producent Adam Dvořák a Jan Pachl ho režíroval?‘ type=’radio‘ options=’Čertoviny,Gangster Ka,Backstage’/][contact-field label=’Jaký film nenatočila Marie Poledňáková‘ type=’radio‘ options=’Jak dostat tatínka do polepšovny,Jak se krotí krokodýli,Jak básnící přicházejí o iluze’/][/contact-form]

SOUTĚŽ probíhá od 6. listopadu do 12. listopadu 2018. Dodavatelem cen do soutěže je společnost Falcon.
Pokud chcete místo formuláře na webu použít soutěžní email soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést „Ten kdo tě miloval″.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast