První zahraniční ohlasy na dvojku Fantastických zvířat jsou tady

Četli jsme za vás první recenze pokračování Fantastických zvířat ze zahraničí. Pokračování nové ságy J. K. Rowlingové se dočkáme už tento čtvrtek 15. listopadu. Většina prvních recenzentů se shoduje, že došlo k oživení původního filmu. Je tu víc kouzel, více temnoty a rozhodně víc charismatických hereckých výkonů než v první části. Podle recenzentů je dvojka lepší film než úvodní snímek. Přestože jde o teprve druhou kapitolu v delším příběhu, je to prostě zábava. I když stále není úplně jasné, kam vlastně Rowlingová ve svém vyprávění míří. Pohlazením po duši pravověrných fanoušků je v tomto případě návrat do Bradavic a staronová postava mladého Brumbála, kterého tu hraje Jude Law.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (foto: Vertical Entert.)

Podle recenze Indie Wire je dvojka postavená na masivní bitvě dobra a zla. Rowlingová tady trhá některé klíčové vztahy a vytváří další. Buduje také dramata a traumata, která zřejmě v plné šíři uvidíme až v následujících dílech ságy.
LA Times si všímá hlavně postavy Brumbála. Kdyby se totiž vztah Brumbála a Grindelwalda vymanil z tohoto širšího projektu, dal by se v další sérii skvěle prozkoumat jejich dramatický vztah s velkým rezonujícím podtextem. Co má v tomto případě novinář na mysli, pochopíme asi až v kině.

NY Post zase hodnotí obsah Mlokova kufru – uvnitř kufru ve stylu Mary Poppins žijí stovky exotických magických bytostí, které jsou skvěle vymyšlené a neuvěřitelně roztomilé. Nejlepší jsou prý noví asijští draci. Recenzent ale dodává, že má stále pocit, že tu tak trochu chybí Harry, ale ve druhém příběhu se prý Mlok stává mnohem zábavnějším čarodějem.
Server THR se příliš nepozdává Johnny Depp. Jeho výkon prý už je trochu ohraný, používá stejné prostředky jako v jiných svých filmech. Naštěstí prý podle recenzenta není na plátně tak často jako jiné postavy.

USA Today hodnotí postavu Brumbála jako věčně znepokojeného učitele, který nemá zatím příliš mnoho společného s klidným a rozvážným excentrickým učitelem, jakého po mnoha letech poté poznal Harry Potter.
Novinář z The Wrap si všímá, že přestože to hlavní přijde teprve v následujících dílech, mají Grindelwaldovy zločiny dostatek scén a situací, které jsou už nyní pro diváka pohlcující a velkolepé.

Recenzi přineseme ve středu


-red-
foto/video: Vertical Entertainment, Warner Bros. © 2018

%d blogerům se to líbí: