Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Odešla vynikající herečka Jana Štěpánková

Po těžké nemoci zemřela herečka Jana Štěpánková. Koncem listopadu skončila v nemocnici se zápalem plic, na Vánoce měla jít domů, ale přišly komplikace. Bylo jí 84 let. Známá herečka točila do poslední chvíle. Naposledy se objevila ve filmu Doktor Martin: Záhada v Beskydech. Herečka zemřela už v úterý 18. prosince.

Jana Štěpánková (foto: ČT)

Pocházela z herecké rodiny. Její slavný otec Zdeněk Štěpánek byl hereckou legendou. Herectví se věnovali i její dva nevlastní bratři Martin a Petr.
Nejslavnější role vytvořila Štěpánková v televizi. Legendární je její matka v prvním českém sitcomu Taková normální rodinka. Nejslavnější rolí je ale doktorka Dana Králová v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Objevila se také jako babička v rodinném seriálu Ranč u zelené sedmy nebo jako teta Doktora Martina.
Byla představitelkou laskavých a moudrých postav (kuchařka v Anděl Páně) ale dokázala vytvořit i negativní postavy. Vždy ale působila nadmíru vyrovnaně a inteligentně.

Léta působila na jevišti Vinohradského divadla, kde patřila k nejobsazovanějším hvězdám.

-red-
foto: Česká televize

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast