Jak vznikala česká verze písniček k Mary Poppins? (video)

Zpěvačka a herečka Monika Absolonová má s postavou Mary Poppins velké zkušenosti. Sama se do této postavy převtělila v úspěšném divadelním představení na motivy původního filmového příběhu z roku 1964. Bylo tedy logickou volbou obsadit Absolonovou do české dabingové verze filmu společnosti Disney Mary Poppins se vrací. V pokračování příběhu neodolatelné kouzelné chůvy zpěvačka zpívá písně, které v originálním znění nazpívala sama Emily Blunt. Dialogy pak namluvila René Slováčková. V následujícím videu nám Monika Absolonová prozradila, že přezpívat písně do češtiny v dabingu není úplně jednoduchá záležitost. 

“Když dostanete písničku normálně, tak si ji nazpíváte, jak to cítíte. Ale když je to v dabingu, tak se musíte podřizovat příběhu, té herečce a navíc ještě tomu jazyku. Angličtina je jiná než čeština, má jiné důrazy. Vy se trefujete někomu do pusy s tou češtinou, která je jinak znělá. Někdy je to dost oříšek. Já jsem měla fantastického hudebního režiséra a tím je Ondřej Izdný. A ten to z vás vždycky dostane,” prozradila o úskalích takového dabingu Absolonová.

Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy) a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P. L. Traversové. Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Walters). Poté, co Michal prodělá osobní ztrátu, objeví se v rodině Banksových opět tajemná chůva Mary Poppins (Emily Blunt). Za pomoci veselého lampáře Jacka (Lin-Manuel Miranda) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Meryl Streep).

Do českých kin přiletí Mary Poppins 20. prosince

foto: Jaroslav Urban (úvodní foto), Falcon, Totalfilm © 2018
video: Falcon, Totalfilm © 2018

%d blogerům se to líbí: