Další případ Oddělení Q slibuje dosud nejlepší podívanou (film o filmu)

Složka 64, čtvrtý film podle knižních bestsellerů Jusiho Adler-Olsena má zatím nejlepší divácký ohlas. V Dánsku se navíc film stal nejúspěšnějším domácím filmem všech dob. I předchozí části ale zaznamenaly vřelé přijetí fanoušků. A těšíme se i my! Sympatická a trochu nesourodá dvojice dvou povahově rozdílných detektivů dává této knižní i filmové verzi šťávu. K tomu ještě skvělá režie i povedená adaptace knižních předloh dělá ze série jedny z nejlepších severských kriminálních thrillerů současnosti. Možná i proto, že tu nechybí i občasný (někdy drsný) černý humor. Jak souvisí dávný případ převýchovy „necudných“ dívek na opuštěném ostrově s děsivou scénou nalezenou za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? Dozvíme se už 24. ledna. Podívejte se na trailer a film o filmu.

Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

Filmové adaptace detektivek o Oddělení Q jsou celosvětově úspěšné. V domácím Dánsku je jejich popularita ale vskutku obrovská. Nejnovější Složka 64 se dokonce stala 11. nejvíce navštěvovaným filmem vůbec a zařadila se těsně za vysokorozpočtovým Hobitem. V žebříčku domácí produkce filmy od Oddělení Q obsazují 1., 2., 4. a 5. místo.

Top 10 nejvýdělečnějších dánských filmů:

  1. Složka 64 (2018): 72,5 M. DKK.
  2. Zabijáci (2014): 68,1 M. DKK.
  3. Klaun (2010): 64,9 M. DKK.
  4. Vzkaz v láhvi (2016): 64,3 M. DKK.
  5. Žena v kleci (2012): 59,01 M. DKK.

Nemusíte vidět předchozí díly, abyste si Složku 64 v kinech užili, každý film je samostatným případem, ale proč si neudělat radost a nepustit si je legálně online? Tady jsou:

-red-
foto/video: Aerofilms, Totalfilm, Aerovod.cz © 2019