Ticho před bouří – Manžel jako potrava pro žraloky (ukázka)

Anne Hathaway přijíždí za bývalým partnerem (Matthew McConaughey) na ostrov kdesi v karibiku. Chce po něm jediné – aby jejího manžela (Jason Clarke), bohatého a násilnického obchodníka zabil. Na své výletní rybářské lodi ho má opilého hodit žralokům. Slíbeno má 10 milionů dolarů. Udělá to? A o co vlastně na podivném ostrově kráčí? Nový film režiséra Stevena Knighta totiž není obyčejný krimi thriller, ale ukrývá i nečekaný mysteriózní zvrat. Podívejte se na ukázku a trailer.

Natáčení na Mauriciu

Ticho před bouří se odehrává na tropickém ostrově uprostřed Indického oceánu, tvůrci se pro řadu věcí inspirovali přímo tam, kde posléze i natáčeli – na Mauriciu. „Lidé na Mauriciu jsou velmi specifičtí. Když jsem se díval, jak se oblékají, jaký život na ostrově žijí, ovlivnilo to naší představu o tom, jak film pojmout. Mám totiž pocit, že tady na ostrově žijí lidé ve svém vlastním světě,“ prozrazuje režisér Steven Knight.

Vzhledem k tomu, že se asi 28 až 30 stran ze 100 stránkového scénáře odehrává na otevřeném moři, bylo natáčení filmu neuvěřitelně náročné. Natáčet na lodi je velmi složité, pomalé a drahé, přináší problémy s počasím, nestálostí světla i vody. Mauricius však nabízí i jedinečnou výhodu – jde o sopečný ostrov obklopený útesem. Když členové štábu zvažovali jiná místa, mysleli si, že budou scény na moři muset natáčet v nádrži. Ale protože útes obklopující Mauricius vytváří efekty laguny hluboké jen dva metry, dokonale splňoval fyzikální vlastnosti nádrže. „V podstatě využíváme takovou obrovskou nádrž a útes slouží jako přechod mezi stojatou vodou a oceánem, přesně jako když natáčíte v nádrži,“ vysvětluje Knight. „Mauricius a všechny jeho vlastnosti nám pomáhají vytvořit svět, který jsme si vymysleli.

Film má premiéru 31. ledna

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2019