Do kin jde hvězdně obsazená americká verze Nedotknutelných (trailer)

Super úspěšné francouzské komediální drama Nedotknutelní se dočkalo amerického remaku. Na českých plakátech se skví podtitul “Příběh, který stojí za to vyprávět znovu.” Jestli to je pravda, budou muset posoudit diváci od 14. února. Nedotknutelní (The Upside) mají hvězdné obsazení. Omara Sy nahradil Kevin Hart a roli ochrnutého Philipa tu hraje seriálová megahvězda Bryan Cranston (Perníkový táta).

Snímek byl v Americe rozhodně úspěšný, celosvětově vydělal 100 milionů dolarů. Jestli si na něj ze zvědavosti zajdou čeští milovníci původní verze teprve uvidíme. Mnoha zásadnějších změn oproti francouzskému originálu se film nedočkal, ale přeci jen se na diváci dočkají několika změn. Film natočil Neil Burger, který má na kontě vysoce hodnocené mysteriózní sci-fi Všemocný nebo romantické drama Iluzionista. Kromě Harta a Cranstona se ve filmu objevuje i hvězdná Nicole Kidman.

Nedotknutelní (foto: Bontonfilm)

Pokud patříte mezi jedny z mála diváků, kteří původní francouzský film neviděli, tady je příběh: Zcela ochrnutý boháč z vyšší společnosti si za svého pečovatele vybere tu nejméně pravděpodobnou osobu. Přidrzlého nespoutaného mladíka černé pleti, kterého právě pustili z vězení. Ani jeden z nich nemá budoucnost, přesto si lze jen těžko představit rozdílnější dvojici. Na jedné straně milionář Phillip, vzdělaný sběratel umění, renesanční člověk s kulturním rozhledem a vybraným vkusem z vyšší společnosti, který je po nehodě během paraglidingu ochrnutý a upoutaný na vozík. Na druhé straně černošský mladík z předměstí. Díky energii, odvaze a bezprostřednosti by mu měl patřit svět, ale jako čerstvě propuštěný vězeň nemá šanci získat práci a zjišťuje, že svět o něj ani trošku nestojí. Setkají se spíš omylem, nejspíš o to moc nestojí, Phillip si i tak vybere živelného kluka téměř z ulice jako svého ošetřovatele. Možná to byl krok zoufalé nudy, dost možná i řízená sebevražda. Ať tak či onak, jejich soužití po krátké nedůvěře překoná všechny rozdíly a oba charaktery z jiných vesmírů života do sebe zapadnou jako Lego. Jejich neočekávané přátelství nabízí dojemný, zábavný a hlavně neuvěřitelně silný zážitek.

Původní francouzská verze se v roce 2011 stala jedním z nejvýdělečnějších a nejnavštěvovanějších francouzských filmů všech dob.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2019

Článek jsme oštítkovali takto: