Oldřich Kaiser je mozkem falešné URNY (nová ukázka z Úhořů)

Nová černá komedie Vladimíra Michálka Úhoři mají nabito vstupuje do kin již 21. února. V hlavních rolích filmu o partě chlapů, kteří si hrají na falešnou zásahovou jednotku, se představují domácí herecké hvězdy. Mozkem celé party je poněkud přestárlý rocker Robert v podání Oldřicha Kaisera. Do uniformy samozvané URNy se oblékli bratři Kryštof a Matěj Hádkové, Jiří Vyorálek, který kvůli své postavě razantně změnil vzhled, a Patrik Holubář. Do života chlapů, co mají své podivné dny, vstoupí Anna Kameníková, Matěj Ruppert a Martin Sitta. Podívejte se na novou ukázku.

Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě.
„Vím, že realita je daleko ostřejší, tupější a nesnesitelnější. Nechtěl jsem točit sociální drama a přibít diváka hřeby k sedačce. Je to spíš ironický pohled na určité, pro mě, iracionální chování mých spoluobčanů,“ říká Vladimír Michálek.

  • Film Úhoři mají nabito se točil celkem 21 dnů
  • Vše se natáčelo v reálech v Sušici a okolí, jenom dlouhé noční dialogy v autě se točily v jedné výrobní hale, kde si štáb vytvořil „divoký atelier“ a členové techniky klasicky třásli autem a mávalo se kolem stromky :)
  • Scény podzemního tunelu, jimiž hrdinové projdou do kina, se natáčely v bývalém zlatonosném dole Kristýna v Kašperských horách. Ve štole Kristýna se od šedesátých let nachází seismologická stanice, která je součástí mezinárodní sítě a díky nízké úrovni přítomného rušení patří k nejcitlivějším seismickým stanicím na světě
  • Během natáčení měli kostyméři k dispozici celkem 11 uniforem URNY, některé části byly od České zbrojovky a některé dodali kaskadéři. Jde o originální uniformy.
  • Pro natáčení byly použity všechny části výstroje, kterou členové zásahovky nosí. Naštěstí všechny scény v uniformách se točily v noci, takže to pro herce v loňském extrémně parném létě bylo snesitelnější… I když zvláště v tropické noci je kostyméři na place obkládali mokrými ručníky, aby je trochu ochladili. Naopak, když bylo chladněji, tak pro herce nebylo příjemné, když se při akci zpotili a pak v čekání na další záběr na nich celé oblečení stydlo.

-red-
foto/video: Falcon © 2019