První fotky finální řady Hry o trůny poutají na začátek konce

Čekání na velkolepé finále seriálu Hra o trůny se krátí. Osmá řada nejsledovanějšího fantasy seriálu bude mít 6 dílů a odstartuje 15. dubna. Menší počet částí vynahradí naopak minutáž každého z nich. Stopáží půjde spíš o kratší filmy. Před nedávnem kanál HBO vypustil krátký ale sugestivní teaser. Teď byly odhaleny fotky hlavních postav. Podívejte se na galerii.

Producenti seriálu prozradili, že závěrečná série spojí několik nesourodých postav proti společnému nepříteli. V rámci utajení skutečného finále bylo natáčeno několik variant konců vyústění seriálu. Ani většina herců tak netuší, který konec je opravdu správný a finální. Kdo usedne na Železný trůn není tedy jasné. Nevíme, zda to bude některá z relativně kladných postav nebo to nakonec bude Noční král?

HBO sice potvrdilo, že nejsledovanější seriál současnosti Hra o trůny bude končit, ale před časem oznámilo, že na něj naváží další čtyři připravované seriály. Na nich by se měli jako výkonní producenti podílet i současní tvůrci série Dan Weiss a David Benioff.
Jeden z nich už se připravuje. Série s názvem The Long Night (Dlouhá noc) se odehrává několik tisíc let před událostmi Hry o trůny. Novou sérii HBO má pod palcem Jane Goldman. Ta pracovala na Kick Ass, Kingsmanovi a jako scenáristka je autorkou Hvězdného prachu nebo Ženy v černém. Seriál by se měl začít natáčet v první polovině roku 2019 v Irsku. O dalších spin-offech není ale dosud nic konkrétního známo.

-red-
foto/video: HBO © 2019