Soutěžíme o originální koženou bundu z Ality!

Do kin už ve čtvrtek dorazí povedená manga adaptace Alita: Bojový anděl. První reakce na film vůbec nejsou špatné. Utopický svět filmu je plný detailů, velmi živý a téměř cítíte tep metropole Iron City. Hned na začátku je prý Alita především okouzlující. Diváka podle zahraničních recenzentů čeká dech beroucí vizuální průzkum. Film je údajně mixem etického a filozofického zamyšlení o umělé inteligenci, vždy ale včas přerušený neskutečnou a nabitou akcí. Máme pro vás tentokrát krom reakcí prvních českých diváků i super soutěž o bundu z filmu, funko figurky a klíčenky.

„Nedivíme se Jamesi Cameronovi, že ho tenhle komiks zaujal,“ říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW, které u nás Alitina dobrodružství vydává. „Máte tam bojové roboty všech tvarů a velikostí. Temný svět budoucnosti. Mohutnou akci. Ale i silné poselství a výrazné hrdiny a osudy. Mladou ženu na cestě za sebepoznáním. Máte tam filozofické přesahy. Prostě všechno, co dělá z díla legendu.“  Film se inspiroval tématy z prvních dvou knih… a na Hollywoodské poměry je tahle adaptace dost věrná a citlivá. Je vidět, že manga na tvůrce opravdu zapůsobila a že se z ní snažili co nejvíce přenést na filmové plátno.
Film natočil Robert Rodriguez, kterého si vybral sám producent filmu James Cameron. Původně chtěl film režírovat on, ale znemožnila mu to náročná práce na pokračování nadcházejících pokračování filmu Avatar.

Svět vzdálené budoucnosti není ideálním místem k životu, přesto v něm žijí lidé, kteří nezištně pomáhají jiným. Tak třeba kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prolézá skládky, aby našel funkční součástky, které může implantovat lidem, co o část těla přišli. Takhle objeví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga se srdcem a duší dospívající dívky, a vrátí jí život. Po probuzení Alita vůbec nic neví. Nepamatuje si svou minulost, nepoznává svět kolem sebe, ale okamžitě nasává nepřeberné množství nových informací. Se životem vrstevníků Alitu seznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, který ji od prvního setkání mimořádně imponuje. Díky své zvědavosti pozná Alita i odvrácenou stránku města Iron City, v němž s doktorem Idem žije. Fyzickou konfrontací se zdejším podsvětím v sobě objeví mimořádné, smrtící schopnosti. V tu chvíli se dostane do hledáčku skupiny nájemných zabijáků, kteří terorizují město, ale teď dostali jediný úkol – najít a zničit Alitu. Z obyčejné kyberholky se stane bojový anděl. A konečně si vzpomene, jaké je její poslání.

V naší soutěži hrajeme mimo jiné o kopii filmové bundy z pravé kůže, kterou má na sobě ve filmu herec Keean Johnson jako představitel Huga.

Soutěž o exkluzivní ceny k filmu Alita: Bojový anděl

SOUTĚŽ probíhá od 12. února do 19. února 2019. Dodavatelem cen do soutěže je společnost CinemArt.
Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Alita”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.

-red-

Článek jsme oštítkovali takto: