Nepřehlédněte

Umřít je někdy lepší, naznačuje nový trailer na Kingův Řbitov zviřátek

Říjnový první trailer adaptace slavného románu Stephena Kinga Řbitov zviřátek toho moc neprozradil. Tvůrci si evidentně komentáře fanoušků vzali k srdci a v čerstvě zveřejněném novinkovém traileru prozrazují možná až příliš. Těm, kdo četli výtečnou knižní předlohu to asi vadit nebude a ti ostatní si ho pustí určitě taky i přes varování před spoilery. V hlavních rolích příběhu rodiny, která se přistěhuje na “klidný” venkov se představí Jason Clarke, John Lithgow, Amy Seimetz a další. Rodinka netuší, že se právě přistěhovala nedaleko starého indiánského pohřebiště. Žádná mrtvola tady totiž nevydrží dlouho ležet v zemi.

Když se v listopadu 1983 kniha slavného spisovatele objevila na amerických pultech, stala se záhy bestsellerem a přes půl roku se držela na vrcholu žebříčku bestsellerů. Dodnes patří k nejprodávanějším Kingovým knihám.
Zajímavé je, že když King knihu dopsal, nechtěl ji vůbec vydat, až po třech letech ho přesvědčila jeho žena. Důvodem byl Kingův špatný pocit, šlo o jeden z jeho nejosobnějších příběhů. Stejně jako ve filmu tak i ve skutečnosti byla Kingova kočka zabita na silnici a navíc auto málem v nestřežený okamžik přejelo spisovatelova dvouletého syna Owena.
Román i film tak vychází z jeho osobních zkušeností z několikaletého života v Orringtonu, ve státě Maine. Tam tehdy slavný spisovatel učil na univerzitě.

-red-
foto/video: CinemArt © 2019

Článek jsme oštítkovali takto:
%d blogerům se to líbí: