Čtyřlístek v dubnu opět na plátně – podívejte se, jak vznikal (video)

Současný komiksový boom na filmových plátnech oživuje legendární hrdiny z komiksových sešitů. V Čechách se již 50 let mezi komiksovými hrdiny na přední příčce drží i animovaná parta z Třeskoprsk. Už podruhé má Čtyřlístek ve složení Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa tu čest oslovit své fanoušky a diváky z velkého stříbrného plátna prostřednictvím nového animovaného filmu Velké dobrodružství Čtyřlístku. Od 4. dubna s hlasy známých herců (Tereza Bebarová, Jan Maxián, Jiří Lábus, Ota jirák, Petr Rychlý a další) to naplno rozjedou napříč kiny v České republice. Film režíroval Michal Žabka. Podívejte se na video z animačního studia, kde nový film vznikal.

 „Ve filmu se podařilo udržet Čtyřlístek takový, jako ho znají čtenáři z časopisů. Troufám si říct, že je to na 99 % časopis rozhýbaný na plátně,“ říká Petr Horák, ředitel animačního studia Alkay Animation Prague.

„Chtěli jsme českým dětem nadělit pěkný dárek a film nám přišel jako skvělý nápad. Tentokrát se Čtyřlístek poprvé objeví v klasické animované podobě a zavede vás do známých míst. Znáte Třeskoprsky, rybník Blaťák, Bezzub, Polomené skály? No vidíte, a tam všude vás pozveme a každý z čtyř přátel vám bude vyprávět svůj nejoblíbenější příběh“, říká otec Čtyřlístku výtvarník Jaroslav Němeček.

Studio Alkay Animation Prague s.r.o. bylo založeno roku 1999. Specializuje se na C.G.I. charakterovou animaci, cartoon animaci a jejich kombinaci. Ve studiu vznikly celovečerní filmy Čtyřlístek ve službách krále a Lichožrouti, seriály večerníčků O Kanafáskovi, Tři prasátka a další komerční i nekomerční zakázky.

V novém filmu každý z hrdinů vypráví příběh, který považuje za úplně nejlepší. S Pinďou zažijeme povedený horolezecký výlet na Ďáblův palec, s Myšpulínem napínavé pátrání po ukrutném Vlkodlakovi, s Bobíkem fantastickou cestu do vesmíru a s Fifinkou vánoční návštěvu u malých čertíků. Čí příběh bude nejkrásnější?
Dozvíme se v kinech od 4. dubna.

-red-
foto/video: Falcon © 2019