Do kin za týden vstoupí kreslený Čtyřlístek – Co možná nevíte (video)

Ještě než se 4. dubna na plátnech kin představí nový animovaný film Velké dobrodružství Čtyřlístku, otestujte se, jak dobře legendární český komiks znáte. Jak se postupně změnily hlavní postavičky nebo kde na mapě leží proslulé Třeskoprsky se můžete podívat v následujícím videu.

Vzhledově se postavičky za čtyřiačtyřicet let mírně změnily, ovšem pořád nosí stejné šaty, jezdí stejným autem a domek mají zařízený nábytkem, jenž je zelený přesně tak, jak si ho Jaroslav Němeček pamatuje ze svého dětství v domku v Praze-Modřanech. I kreslené postavičky ale musejí jít s dobou, takže v novějších příbězích běžně používají třeba notebook nebo video. „Je to nutnost. Bereme to i podle našich vnoučat, kterým je deset a dvanáct, umějí s tím pracovat a znají to daleko lépe než my,“ vysvětluje manželka Jaroslava Němečka Lucie Němečková.

Zvířátka rodiče Němečkovi vymýšleli zejména pro svého syna. “Nejdřív jsme vymysleli figurky, o půlhodiny později pak během chvíle jejich jména. Manželka je autorkou Fifinky a Myšpulína – ten dostal jméno podle stromu mišpule. Já vymyslel Bobíka a Pinďu. Bobík je prasátko, a to se podle mě jinak jmenovat nemůže. Byl bych nerad, aby v tom někdo hledal jinotaje,” říká autor s úsměvem. A kolik že postavičkám vlastně je let? “Jsou mladí, musí ale mít řidičák, ale Pinďa zase někdy chodí do školy. Takže s věkem je to neurčité,” dodává.

Výtvarník umístil komiksové Třeskoprsky do Doks, kde mají poblíž Němečkovi chalupu, z hradu Bezděz se stal Bezzub a rybník Blaťák je ve skutečnosti Máchovo jezero. A protože to místní obyvatelé dobře vědí, vede dnes kolem jezera naučná Fifinčina stezka, která vás dovede až do muzea Čtyřlístku v Doksech.

Nový film Velké dobrodružství Čtyřlístku vypráví čtyři samostatné příběhy kreslených kamarádů. Film je tentokrát natočen ve 2D animaci, aby co nejvíce připomínal legendární komiks.

-red-
foto/video: Falcon © 2019