LOVEní viděli diváci v místě natáčení – za týden dorazí do kin

Nová romantická komedie Karla Janáka LOVEní má v kinech premiéru až za týden, film už přesto viděli první diváci. Jakub Prachař, Karel Janák a další tvůrci ho přijeli představit tam, kde celý vznikal, tedy do Pardubic. Nadšené reakce prvních diváků je zaskočily. Po skončení filmu následovaly ovace, spontánní potlesk a lidé nepustili režiséra Karla Janáka ani další filmaře ze sálu dříve, dokud ze svých sedadel nevstali a publiku se nepoděkovali.

Předpremiéra v Pardubicích

Z první projekce pro veřejnost je člověk vždycky nervózní. Chtělo by se říct, že to dobře dopadlo, ale to je slabé slovo. Z přijetí a potlesku mi šel mráz po zádech,“ svěřil se dojatý režisér Karel Janák. Ten publikum pobavil už při slavnostním uvedení před projekcí.Když jsem točil Snowboarďáky, komedii o teenagerech, bylo mi přes třicet a snažil jsem se vžít do věku hrdinů, dostat se do jejich kůže a stát se na chvíli teenagerem. A teď u LOVEní, což je komedie hlavně pro ženy, jsem se snažil dostat do kůže žen a stát se na chvíli ženou. Manželka z toho moc radost neměla musím říct,“ prozradil Janák.  

Režisérovo přiznání vysvětluje obdiv představitelky hlavní role Ester Geislerové, jak si Karel Janák při tvorbě filmu se ženskými hrdinkami poradil. „Docela mě překvapilo, jak se Karel s jistotou orientuje i ve vnitřních ženských pohnutkách, v takových těch ne vždy čitelných,“ svěřovala se již dříve Ester.

Hlavní hrdince uteče ženich ve filmu přímo od oltáře. S pomocí kamarádky si založí profil na seznamce a začíná LOVEní, odhodlaný a mnohdy zábavný lov na lásku. Vrhá do randění naslepo, aby mezi řadou katastrofických schůzek a sérií trapasů zkusila najít nový vztah. Láska ovšem nejsou její jediné starosti. Eliška se taky musí rychle přestěhovat a jedinou možností je bydlet společně s nevlastním bratrem. Podivínem, který na střeše chová včely a který ji u sebe doma za žádnou cenu nechce.
Svérázného nevlastního bratra hraje Jakub Prachař, v dalších rolích se představí Martin Písařík, Veronika Žilková, Evelyn karmerová, Ondřej Malý, Jaroslav Plesl, Jana Švandová nebo Romana Goščíková.

Další veřejná promítání filmu LOVEní jsou v plánu 19. března v rámci speciálních dámských projekcí v řadě multikin. Většina z nich však byla vyprodána během několika hodin. Do široké distibuce se romantická komedie vydá 21. března.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2019