Nepřehlédněte

After: Polibek – Padesát odstínů pro teenagery podle knižního bestselleru

Další knižní bestseller dal vzniknout romantickému filmu v šabloně Padesáti odstínů. Do kin ve čtvrtek vstoupí After: Polibek. Film byl natočen podle knížky Anny Todd, která ji umístila na platformu Wattpad. Čtenářky doslova hltaly příběh o studentce, která se zamiluje do nejhoršího možného kluka široko daleko (na Wattpadu má série přes miliardu přečtení) Přestože konstrukce připomíná známou erotickou ságu, novinka je samozřejmě přístupná, ale o nic méně vzrušující. Podívejte se na trailer a exkluzivní ukázku z filmu.

Příběh spisovatelky Anny Todd a knih After připomíná úžasné příběhy toho, jak vznikly knihy a filmy pro mladé publikum jako je Stmívání nebo Hunger Games. Ve skrytu před zraky dospělých, mimo zájem tradičních médií, mimo podporu zavedených vydavatelství se z úplně neznámých a začínajících autorek a z jejich hrdinek stávají fenomény mladých s obrovskou popularitou.

After: Polibek – hlavní hrdinové s autorkou předlohy Annou Todd

Anna Todd začala své příběhy After psát z pouhého nadšení na volně přístupné internetové platformě Wattpad v žánru fanfiction, kdy jsou postavy inspirovány skutečnými lidmi, v tomto případě členy skupiny One Direction. Tady si v té nejčistší a nejférovější „soutěži“ všech podobných nadšenců získala neuvěřitelnou oblibu a postupně dosáhla až miliardy přečtení. Smlouva s vydavatelstvím, upravená knižní podoba a celovečerní film už je jen zasloužený happy end.

Hlavní hrdinka Tessa je vzorem hodné holky. Příkladná pilná studentka, vzorná dcera, pozorná a věrná kamarádka, skvělá studentka prvního semestru s velkými ambicemi a plány do budoucna. Její učebnicový životní plán ovšem nepočítal s tím, že se objeví tajemný kluk Harding Scott. Nijak zvlášť oblíbený, drzý a nafoukaný samotář s pronikavým pohledem a s pověstí „od něj se drž radši dál“. Je nebezpečný . . . a nebezpečně přitažlivý. Zakázané ovoce přitahuje i hodné holky a Tessa se přes veškerá varování vrhá do vztahu, který se všeho nejvíc připomíná horskou dráhu. Je stejně děsivý jako vzrušující, přináší pláč i nepopsatelné štěstí, něhu i krutost a nikdy nejede v klidu po rovině. Má takhle vypadat láska? Síla jejich vztahu a vášně mění všechno, co doteď znala a co od svého života čekala.

V kinech od 11. dubna

-red-
foto/video: Bontonfilm, AFTER PS LLC. © 2019

%d blogerům se to líbí: