Nepřehlédněte

V květnu se dočkáme nového Almodóvarova filmu (trailer)

Pedro Almodóvar ve své novince znovu vypráví příběh režiséra. Příběh není autobiografie, ale částečně chtě nechtě vychází z Almodóvarova života. Salvator Mallo (Antonio Banderas) je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu… Podívejte se na trailer filmu.

V průběhu filmu sledujeme vysloužilého režiséra ve třech obdobích jeho života: v dětství v 60. letech, v jeho dospělosti v 80. letech v Madridu (Salvadorův charakter je formován výbušnými událostmi té doby) a pak Salvadora v současnosti – izolovaného, deprimovaného, sužovaného mnoha neduhy, odříznutého od reálného světa i světa filmu.

Pedro Almodóvar a Antonio Banderas (foto: Bioscop)

Pedro Almodóvar k tomu poznamenává: “Já osobně se ztotožňuji se všemi dobami, ve kterých hlavní postava žije, ale nikdy jsem nežil v izolaci, ani se nezamiloval do dělníka, když jsem byl dítě, i když se tyto věci stát mohly. Viděl jsem sám sebe jako vzor pro hlavní postavu tohoto filmu, ale jakmile začnete psát, příběh si stanoví svá vlastní pravidla, stane se nezávislý na vašich původních představách. Realita mi přinese nápad, námět, ale zbytek musím vymyslet. Tohle je u mých filmů hra, kterou rád hraji.”

Penélope Cruz hraje ve filmu mladou Salvadorovu matku v 60. letech. Když zestárne, hraje ji Julieta Serrano.

Bolest a sláva – Penelope Cruz

Byť se nejedná o původní záměr, Bolest a sláva se spontánně stala završením trilogie, jejíž časová rovina čítá 32 let. První dvě části jsou Zákon touhy (La ley del deseo, 1987) a Špatná výchova (La mala educación, 2004). Ve všech třech filmech jsou hlavními protagonisty mužské postavy, které jsou filmovými režiséry a jsou pilíři příběhu, ale úhel pohledu na život postav se v každém z nich liší.

Do kin dorazí očekávaná novinka 23. května


-red-
foto/video: Bioscop © 2019

%d blogerům se to líbí: