Nepřehlédněte

Čekání na finální Hru o trůny vrcholí – HBO přichystalo řadu akcí

Čekání na vyvrcholení jednoho z nejsledovanějších a nejdražších seriálů všech dob je u konce. Už doslova za pár hodin budou mít i čeští fanoušci a diváci možnost sledovat první díl šestidílné závěrečné řady Hry o trůny (GOT) souběžně s americkými diváky. HBO uvede první díl na HBO GO ve 3 hodiny ráno našeho času. Následně bude v pondělí večer seriál uveden v lineárním vysílání. To ale není všechno. HBO k české premiéře přichystalo několik doprovodných akcí.

V sobotu 13. a neděli 14. dubna se na Letné objeví videomaping na známém metronomu. Instalace s Nočním králem bude probíhat vždy večer. Nejlépe si ji užijete mezi 20:30 a 21:15. Nejlepší pohled budete mít z města z úpatí mostu z pravé strany před Intercontinentalem, vůbec nejlepší viditelnost je z Pařížské z úrovni křižovatky s Bílkovou ulicí.
Autory vizualizace je Studio Lunchmeat ve spolupráci se studiem DRAWetc.

Instalace na Letné

Fotbalové derby

A další akce se týká sportu. Letošní derby pražských “S” se ponese v duchu Hry o Trůny. Na fanoušky sportu i seriálu čeká nástup fotbalových týmů v doprovodu postav z Noční hlídky a Svobodných lidí za zvuku seriálové melodie a tematické fanouškovské choreo. Motivy GOT se objeví i na sociálních sítích Slavie. Nejsledovanější a nejočekávanější seriál současnosti se tak prolne s nejsledovanějším a nejočekávanějším zápasem o pražský fotbalový trůn.

Noční hlídka

V pondělí 15. dubna, tedy v den premiéry GOT projde městem “Noční hlídka” společně s vlky. Postavy z Noční hlídky budou dělat nábor, navštíví vybrané vydavatelské domy a od 16.30 zakotví před CineStar Anděl, kde se budou fotografovat s fanoušky na Železném trůnu. Ten bude k dispozici na pondělní slavnostní premiéře pro fanoušky.

Před budovy všech ministerstev, vybraných vysokých škol, ale hlavně na Pražský hrad HBO v minulém týdnu umístilo nápis “Vaše vláda končí 15. dubna”

V západozemí virtuálně

HTC Vive Pro otevře ve spolupráci s HBO portál do světa Hry o trůny. Návštěvníci zetka. budou mít možnost usednout na Železný trůn a prostřednictvím virtuální reality se připojit k boji za Západozemí. Zážitek bude po omezenou dobu dostupný nejen v zetku., ale také v showroomu holešovické prodejny Alza, kde bude dokonce v bezdrátovém provedení. V kavárně zetko. bude navíc k vidění i Železný trůn. Trůn i virtuální zážitek budou v Zetku a Alze v průběhu příštího týdne.

Na přelomu března a dubna navíc HBO zorganizovalo společně s ÚVN akci Krvácej pro trůn. Akce spojená s dobrovolným dárcovstvím krve zaznamenala velký úspěch i nárůst dobrovolných dárců.

Poslední řada Hry o trůny je nejočekávanější televizní událostí současnosti. Patří jednoznačně k nejdražším televizním dílům všech dob a nese si několik zásadních rekordů. Závěrečná bitva se točila 77 dní. Spekulovalo se i o natočení několika alternativních konců, to se ale nakonec nepotvrdilo.

-red-
zdroj: HBO, Pavla Brožková
foto/video: HBO, Totalfilm © 2019

Celý seriál je dostupný také na HBO GO

%d blogerům se to líbí: