Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Do českých kin za měsíc dorazí slovenský megahit Trhlina (trailer)

Do českých kin dorazí slovenský mysteriózní thriller Trhlina. Film, který vznikl podle knižního bestselleru Jozefa Kariky zaznamenal ve slovenských kinech obrovský úspěch. Řadí se k nejúspěšnějším slovenským filmům v historii. Za první dva týdny na něj do kin přišlo 172 tisíc slovenských diváků, kteří v pokladnách nechali přes milion Eur.

Trhlinu podle stejnojmenného bestselleru proměnil do filmové podoby režisér Peter Bebjak spolu se scenáristou Tomášem Bombíkem. Mysteriózní thriller o záhadných zmizeních lidí v pohoří Tribeč původně vznikal jako třídílná minisérie pro TV JOJ, až v průběhu natáčení se tvůrci rozhodli využít potenciál námětu a přinést Trhlinu v upravené podobě i na plátna kin. Úspěšného režiséra Trhliny Petera Bebjaka znají i čeští diváci. Na kontě má například úspěšné seriály První oddělení, Specialisté, Četníci z Luhačovic.

Peter Bebjak (vpravo) na place filmu Trhlina

Igor, nezaměstnaný vysokoškolák, se v rámci absolventské praxe dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie. Zde náhodou objeví záznamy Waltera Fischera, jednoho z pacientů, který před sedmdesáti lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč. Když se po dvou měsících stejně záhadně objevil, byl dezorientovaný, na celém těle měl nevysvětlitelná zranění a nedokázal popsat, co se mu stalo a kde poslední týdny strávil. Ač byl dlouhodobě hospitalizován, již nikdy se nezotavil.
Když se Igor pustí do pátrání po podrobnostech Fischerova příběhu, zjistí, že tento případ vůbec nebyl ojedinělý. Záznamy o lidech, kteří se v Tribeči ztratili, sahají až daleko do minulosti. K mnoha z nich ale došlo relativně nedávno. Proto se Igor spolu se svou přítelkyní Miou, milovníkem konspiračních teorií Andrejem a tvrdým skeptikem Davidem vydává do tribečských lesů zjistit, jaká je pravda. Pátrání, které zpočátku působí jako nevinná zábava nesourodé skupinky, však končí tragicky…

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]V kinech se Trhlina objeví 9. května[/pullquote]

-red-
foto/video: Falcon, TV Joj © 2019

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast