Japonský skladatel Džó Hisaiši přidává třetí koncert v Praze

K dvěma beznadějně vyprodaným koncertům přidává japonský skladatel Džó Hisaiši další představení v Praze. V pondělí 6. května uvede stejně jako den předtím svoji hudbu k anime filmům slavného Studia Ghibli. Hisaiši se kromě dirigentské taktovky ujme také sólových klavírních partů. Džó Hisaiši se proslavil jako spolupracovník známého režiséra Hajao Mijazakiho, s kterým přivedli na plátna kin velmi úspěšné filmy Cesta do fantazie, Princezna Mononoke, Zámek v oblacích nebo Můj soused Totoro.

„Program koncertů zahrnuje ukázky ze všech Hisaišiho známých soundtracků. Na jednom pódiu diváci uvidí více než 140 hudebníků,“ řekl za pořádající společnost boha.agency Nikola Bojčev a dodal: „Džó Hisaiši zvládá při svých koncertech kombinovat dvě velmi náročné role – role klavíristy a dirigenta. Pražské koncerty doplní velkoplošné projekce s ukázkami z filmů a prostřihy na vystupující umělce.“

Džó Hisaiši

Pod taktovkou Hisaišiho vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy – FOK a smíšený sbor, dále sopranistka Karolína Žmolíková a vokalistka Kamila Nývltová. Sóla pro mandolínu zahraje známý český umělec Petr Vrobel.

Džó Hisaiši se vrací do Prahy po dvou letech. V roce 2017 byl hostem festivalu Film Music Prague, v rámci kterého uvedl výběr své tvorby nejen z animovaných filmů, ale i snímků v režii japonského tvůrce Takeši Kitana. V roce 2005 Hisaiši získal prestižní cenu filmových kritiků v Los Angeles za hudbu k snímku Zámek v oblacích.

Koncerty budou ve velkém sále Kongresového centra Praha. Vstupenky na třetí představení jsou už v prodeji na webu: https://boha.agency

-red-