Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Co nevynechat na Finále Plzeň (dokumenty)

Festival české filmové tvorby Finále Plzeň byl zahájen ve čtvrtek a potrvá až do 16. dubna. Pokud míříte do Plzně a baví vás zároveň české dokumenty, budete mít rozhodně i v této kategorii z čeho vybírat. Máme pro vás reprezentativní výběr snímků, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Pokud jste je neviděli, určitě se na ně vypravte na plzeňské přehlídce.

Až přijde válka (režie: Jan Gebert)

Prvním v našem výběru toho nejlepšího je dokument Jana Geberta nazvaný Až přijde válka, který mapuje život mladíka Petera, jenž stojí v čele domobrany Slovenskí Branci. Je to svědectví o plíživé chuti diktovat a blažené nevědomosti mlčící společnosti.

Až přijde válka na Finále Plzeň
13.4. 19:00 Klempírna DEPO2015
15.4. 13:00 JoNáš, Měšťanská beseda

Central Bus Station (režie: Tomáš Elšík)

Dalším dokumentárním snímkem, který v Plzni uvidíte, je Central Bus Station Tomáše Elšíka. Film natáčel na telavivském autobusovém nádraží, které je největší na světě. Monstrózní budova, se kterou město mělo velkolepé plány, dnes z velké části připomíná spíš město duchů. Ve zbytku se pohybuje mnoho zajímavých osob, které se s autorem dělí o své příběhy a názory.

Central Bus Station na Finále Plzeň
14.4. 19:00 Klempírna DEPO2015

Cirkus Rwanda (režie: Michal Varga)

Michal Varga ve svém dokumentu Cirkus Rwanda zdokumentoval cestu principála La Putyky Rosti Nováka. Známý performer a šéf populárního souboru se vydal do Afriky, aby navázal spolupráci s tamními akrobaty. Nejprve ho ale tahle cesta stála spoustu práce se sebou samým.

Cirkus Rwanda na Finále Plzeň
13.4. 17:00 Klempírna DEPO2015
16.4. 15:00 JoNáš Měšťanská beseda

King Skate (režie: Šimon Šafránek)

King Skate Šimona Šafránka letos rozhýbal v kinech diváky z mnoha důvodů. Je to skvělá sonda do života skejťáků v 70. a 80. letech plná doma vyrobených prkýnek, triků, pití, holek a chuti do života. Doplňuje ji skvělá muzika a spousta archivních záběrů i výpovědí těch, kteří naštěstí pořád zůstali uvnitř těmi bláznivými kluky.


King Skate  na Finále Plzeň

12.4. 21:00 Klempírna DEPO2015
15.4. 15:00 JoNáš Měšťanská beseda

V Mosulu (režie: Jana Andert)

Dokument V Mosulu Jany Andert je z úplně jiného soudku. Autorka a válečná dokumentaristka v něm přináší syrové svědectví ze svého osmiměsíčního pobytu v první linii, kdy mohla doprovázet íráckou elitní jednotkou Golden Division.

V Mosulu na Finále Plzeň
13.4. 21:00 JoNáš Měšťanská beseda

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast