Co nevynechat na Finále Plzeň (hraný film)

Některé filmy z české produkce jste možná loni neviděli nebo nestihli vidět. Ideální chvíle ty nejzajímavější počiny z uplynulé sezóny dohnat na festivalové přehlídce Finále Plzeň. V západočeské metropoli jsou navíc uváděny i snímky, které jste zatím ani vidět nemohli. Připravili jsme přehled toho nejzajímavějšího z hrané tvorby, co byste neměli v Plzni minout.

Všechno bude (režie: Olmo Omerzu)

Komediální drama Všechno bude nabízí netradiční road-movie dvou dospívajících kluků a jedné dospělé ženy, kterou potkají na cestě. Příběh o přátelství i skrytých hodnotách si nedávno odnesl šest Českých lvů a stal se tak nejlepším filmem loňského roku v hlasování České filmové a televizní akademie. Oceněn byl i na jiných festivalech, včetně karlovarského, odkud si Olmo Omerzu odnesl Cenu za režii.

Všechno bude na Finále Plzeň
13.4., 16:00 Měšťanská beseda

15.4.. 14:00 Velký sál Měšťanská beseda

Domestik (režie: Adam Sedlák)

Velmi silný atmosférický film s vynikajícím výkony Terezy Hofové a Jiřího Konvalinky. Příběh obsesivního manželského páru, kde si každý jde za svým cílem a nebere ohled na druhého přerůstá z tísnivého dramatu v regulérní horor. Vynikající režie, kamera i zvuk podtrhují sílu vyprávění. Film si odnesl Českého lva za zvuk.

Domestik na Finále Plzeň
13.4., 21:00 Měšťanská beseda

15.4.. 14:00 Měšťanská beseda

Dukla 61 (režie: David Ondříček)

Vynikající minisérie Davida Ondříčka s famózní Marthou Issovou v jedné z hlavních rolí. Rekonstrukce důlního neštěstí na pozadí běžných osobních peripetií jedné havířské rodiny. Skvělý scénář, herecké výkony a absolutně filmové zpracování, ačkoliv se jedná o televizní dílo.

Dukla 61 na Finále Plzeň
12.4., 20:00 Jonáš, Měšťanská beseda
15.4.. 11:30 Měšťanská beseda

Beze stopy (režie: Vít Karas)

Nové psychologické drama Víta Karase se silnou atmosférou a skvělými hereckými výkony. V televizi se objeví až na podzim, ale vy máte možnost vidět v předpremiéře v Plzni. Svérázný hrdina (Ondřej Vetchý) žije sám v lesích. Z lidí vídá jen jejich věci a opuštěné chaty, ve kterých tajně přespává. Není zloděj. Vše po sobě vždy pečlivě uklidí. Má to tak rád – ticho a klid. Tahle zima se mu ale nevyvedla. Do cesty se mu přimotali dva lidé a dítě, kteří potřebují pomoc…

Beze stopy na Finále Plzeň
15.4.. 16:30 Měšťanská beseda

Ostrým nožem (režie: Teodor Kuhn)

Vítězný film letošního Febiofestu a strhující sonda do základů mafiánských praktik našich východních sousedů. Film vychází ze skutečných událostí nepotrestané vraždy mladíka v Bratislavě.

Ostrým nožem na Finále Plzeň
14.4. 19.00 Měšťanská beseda

Čertí brko (režie: Marek Najbrt)

Výtvarně silně stylizovaná pohádka s písničkami klasického půdorysu. Navíc výtečně obsazená a doplněná o humor, který je mnohdy určen i přímo dospělým divákům. V hlavních rolích Jan Cina a Judit Bárdos.

Čertí brko na Finále Plzeň
13.4.. 11:00 Měšťanská beseda

Hastrman (režie: Ondřej Havelka)

Atmosféricky a obrazově silný debut Ondřeje Havelky zaujme také výkonem Karla Dobrého v titulní roli. Film má čerstvě na kontě 4 České lvy v technických kategoriích. Adaptace knihy Miloše Urbana vyniká silným akcentem na propojení člověka s přírodou.

Hastrman na Finále Plzeň
12.4. 21:30 Měšťanská beseda
15.4. 11:30 Měšťanská beseda

Hovory s TGM (režie: Jakub Červenka)

Slibný debut Jakuba Červenky vychází ze scénáře historika Pavla Kosatíka. Dialogové drama se odehrává během procházky prezidenta Masaryka a spisovatele Karla Čapka. Martin Huba i Jan Budař podávají výtečné herecké výkony.

Hovory s TGM na Finále Plzeň
13.4. 13:30 Měšťanská beseda

Jan Palach (režie: Robert Sedláček)

Sedláčkovo drama se narozdíl od minisérie Hořící keř zaměřuje na postavu Palacha. Pomalu odkrývá jeho pohnutky, seznamuje nás s mladíkovou povahou. Viktor Zavadil podává skvělý výkon a neméně zaujme Zuzana Bydžovská v roli jeho matky.

Jan Palach na Finále Plzeň
12.4. 18:30 Měšťanská beseda
16.4. 14:00 Měšťanská beseda

Miss Hanoi (režie: Zdeněk Viktora)

Zajímavá sonda do vietnamské komunity a také první hlavní role vietnamské herečky v českém filmu. Ha Thanh Špetlíková se s úlohou mladé policistky po boku parťáka Davida Novotného popasovala velmi dobře. Zajímavá krimi jednohubka.

Miss Hanoi na Finále Plzeň
14.4. 21.00 Měšťanská beseda

Terapie III. (režie: Zelenka, Chlupáček)

Další pokračování série HBO. Karel Roden ve své ordinaci léčí čtyři zajímavé pacienty. V dalších rolích tentokrát uvidíte Ivanu Chýlkovou, Jenovéfu Bokovou, Vojtěcha Dyka, Marka Taclíka a další.

Terapie III. na Finále Plzeň
14.4. 10.30 Jonáš, Měšťanská beseda

Teroristka (režie: Radek Bajgar)

Příběh o vysloužilé učitelce (Iva Janžurová), která se dostane do patové životní situace a rozhodne se ji řešit radikálně. S problémovým podnikatelem (Martin Hofmann) si poradí pomocí brokovnice. Ale nakonec se všechno docela hodně zamotá…

Teroristka na Finále Plzeň
13.4. 18.30 Měšťanská beseda

Úsměvy smutných mužů (režie: Dan Svátek)

Adaptace knihy Josefa Formánka s výtečným hereckým obsazením byla v kinech překvapivě úspěšná. Dan Svátek už nyní chystá další film. Nejde o přímé pokračování, ale některé postavy by se ve filmu měly znovu objevit.

Úsměvy smutných mužů na Finále Plzeň
15.4. 21.00 Měšťanská beseda

Zlatý podraz (režie: Radim Špaček)

Velmi nákladný a vizuálně i herecky povedený snímek v kinech překvapivě propadl. Neprávem. Silný příběh vycházející ze skutečného příběhu českého basketbalového týmu začíná v roce 1938 a vrcholí v době komunistické zvůle.

Zlatý podraz na Finále Plzeň
13.4. 16.00 Měšťanská beseda

Zítra: Nejlepší dokumenty

  1. […] Co nevynechat na Finále Plzeň (hraný film) […]

Comments are closed.