Nepřehlédněte

Shazam je v kinech a v češtině vychází také komiks (soutěž)

Povedená DC adaptace Shazam! právě vtrhla do českých kin a zároveň v těchto dnech konečně vychází také Shazam komiks v češtině. Vázanou knížku Shazam!: Monstrózní společenství zla vydává komiksové nakladatelství CREW a na pultech knihkupectví se objeví 9. dubna. Jeden z vás má možnost vyhrát komiks v naší soutěži.

Komiks Shazam!, tehdy vycházející pod názvem Captain Marvel (nezaměňovat s ženskou postavou Marvelu, kvůli soudnímu sporu došlo k přejmenování na Shazam), vyšel poprvé roku 1939 u nakladatelství Fawcett Comics, přesněji řečeno v druhém čísle magazínu Whiz Comics. Pod komiksem byli podepsaní dva tvůrci, kreslíř C. C. Beck a scenárista Bill Parker, a v případě obou je to ta nejslavnější postava, kterou kdy stvořili.

Zajímavé je, že v původním komiksu byli Captain Marvel (Shazam) a Billy Batson každý samostatnou bytostí a jen se vzájemně nahrazovali. Teprve když ho dostali do rukou pánové Keith Giffen a J. M. DeMatteis, došlo k tomu, že Shazam zůstává Billym i po proměně, takže má stále tu dětskou naivitu a ostatní postavy se mu mohou pošklebovat a nabízet mu kakao a sušenky. To se ostatně dostalo i do nového filmu.

U nás právě vychází komiks Shazam!: Monstrózní společenství zla, za kterým stojí slavný tvůrce Kůstka Jeff Smith.  Ten nejenže se vrací nejen k začátkům postavy, ale inspiruje se i klasickými příběhy, ovšem vypráví je po svém, s humorem a hravostí. Malý sirotek Billy Batson byl obdařen úžasnými magickými schopnostmi, a to právě ve chvíli, kdy se k Zemi blíží mimozemští vetřelci, a chystá se i útok pozemských monster, který řídí Batsonův věčný protivník, šílený vědec dr. Sivana!

Více o komiksech CREW najdete zde

Soutěž o Shazam! komiks

SOUTĚŽ probíhá od 6. dubna do 13. dubna 2019. Dodavatelem cen do soutěže je společnost Nakladatelství Crew, s.r.o.
Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Shazam komiks”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.
Na základě GDPR nařízení nezveřejňujeme iniciály výherců na webu, ale kontaktujeme je přímo na kontaktech uvedených v soutěžní komunikaci.

%d blogerům se to líbí: