Avengers: Endgame v Česku za týden pokořili hranici 500 tisíc diváků

Po úspěšném víkendovém startu, kdy nejnovější díl ságy studia Marvel Avengers: Endgame přepsal se svými 356 215 diváky historický žebříček návštěvnosti i tržeb, přichází další prvenství tohoto titulu. Jako první film v Česku překročil v týdenní návštěvnosti hranici půl milionu diváků. Bez středečních předpremiér film zhlédlo za prvních 7 dní 500 268 českých diváků. Kromě těchto rekordních hodnot film Avengers: Endgame pokořil také hranici 100 tisíc diváků za jediný den, a to v sobotu 27. dubna.

Svým tržebním rekordem překonali Avengers sedmý díl ságy Star Wars s názvem Star Wars: Síla se probouzí. Se svými 60 miliony hrubých tržeb překonali premiérová čísla o téměř 60 %. Co se týče diváckého rekordu, tam porazili dosavadního vítěze, titul Padesát odstínů šedi, o téměř 40 %.

Úspěch filmu v kinech pozitivně hodnotí Jan Bradáč, ředitel společnosti Falcon: „Pro nás je to odměna především za dlouholetou práci a Falcon tak dostal krásný symbolický dárek v roce, kdy počítá čtvrtstoletí své úspěšné existence na českém filmovém trhu.”

-red-
foto/video: Falcon © 2019