LFŠ letos ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu – akreditace jsou již v prodeji

45. Letní filmová škola v Uherském Hradišti letos odstartuje 26. července a potrvá do 4. srpna. Výroční cenu AČFK si letos odvezou významný režisér Hynek Bočan a populární slovenský herec a režisér Milan Lasica. Oba laureáti uvedou na přehlídce výběr ze svých významných děl. Uvedena bude mimo jiné i populární Bočanova pohádka S čerty nejsou žerty. LFŠ ale letos přivítá i další významné hosty. Ze Slovenska přijede dokumentarista Marek Kuboš, který za svůj debut získal slovenskou filmovou cenu Slnko v sieti. Dorazí i Cătălin Mitulescu, přední tvůrce rumunské nové vlny.

V popředí (zleva) Hynek Bočan, Věra Chytilová a Miloš Forman

Retrospektivu letos festival věnuje klasikovi americkému filmu Williamu Wylerovi (Prázdniny v Římě, Ben Hur). Filmová čítanka se zaměří na francouzskou novou vlnu a představí filmy takových režisérů jako Francois Truffaut, Agnés Vardová či Jacques Rivette.

Letní filmová škola a její nový vizuální styl

Promítat se letos budou opět němé filmy s živou hudbou, půlnoční delikatesy nebo sekce Češi v zahraničí. Ta se letos bude věnovat zahraniční kariéře Miroslava Ondříčka. 
Nová sekce festivalu Příběh jednoho filmu bude přinášet filmy, které hrály ve své době zásadní roli. Další premiérovou sekcí je Neznámý vojín: Grzegorz Królikiewicz uvede nejzásadnější díla jedné z nejvýraznějších postav polské kinematografie.

Miroslav Ondříček (za kamerou) a Miloš Forman

LFŠ letos navázala spolupráci s Českou tiskovou kanceláří, která do Uherského Hradiště připravuje workshopy na témata zpravodajství a novinářská fotografie a výstavu Okamžiky sametové revoluce.

Promítání v letním kině na Masarykově náměstí (foto: Marek Malůšek)

Ředitelka LFŠ Radana Korená na tiskové konferenci oznámila, že letošním rokem začala další desetiletá etapa spolupráce s městem Uherské Hradiště: “Vloni jsme podepsali novou smlouvu, která nejenže navýšila plnění ze strany města, ale otevřela prostor pro další spolupráci a podporu.”

Další hosté Letní filmové školy budou představeni na další tiskové konferenci.

Akreditace, balíčky vstupů i jednotlivé vstupenky jsou již v prodeji na webu festivalu. Do konce června je devítidenní akreditace k dispozici se včasnou slevou.
www.lfs.cz

-red-
foto/video: archiv, LFŠ © 2019

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.