Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Martha Issová je nominována na Nejlepší herečku na festivalu v Monte Carlu

Martha Issová zaznamenala další významný úspěch ve své herecké kariéře. Po boku Penélope Cruz či Patricie Arquette byla nominována na Nejlepší herečku na 59. ročníku Mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu. Nominaci jí vynesla role ve dvoudílném film Davida Ondříčka Dukla 61.

„Mám z toho obrovskou radost. Být ve společnosti Patricie Arquette a Penelope Cruz, které jsou obě v nominovaných rolích fantastické, je pro mne veliká čest! Navíc patří obě už dlouhou dobu k mým oblíbeným herečkám. Od včerejška jsem se několikrát přistihla při nekontrolovatelném, radostném poskakování. Jsem obrovsky pyšná na nominaci Dukly 61 i seriálu Dabing Street a na své kolegy Melíškovou a Neužila. Je to čirá krása!“ reagovala bezprostředně Martha Issová. Dvoudílný televizní snímek Dukla 61 režiséra Davida Ondříčka byl nominován v kategorii Nejlepší film a má tak šanci na dvě vítězství.

Mezinárodní televizní festival v Monte Carlu, který už téměř šedesát let prezentuje nejlepší televizní tvorbu z celého světa, se letos koná od 14. do 18. června. Vítězové jednotlivých kategorií budou slavnostně vyhlášeni během závěrečného ceremoniálu 18. června.

Čtěte také: Martha Issová: O tragédii na Dukle jsem nic nevěděla, tisk to zametl pod koberec

Martha Issová je respektovanou filmovou a divadelní herečkou. Za ztvárnění hlavní ženské role ve filmu Dukla 61 letos získala Českého lva (Cenu za mimořádný počin v oblasti audiovize). Za roli ve filmu Tajnosti režisérky Alice Nellis byla v roce 2007 nominována na Českého lva, za Ofku ve snímku Michaely Pavlátové Děti noci v roce 2008 má Křišťálový globus za nejlepší ženský herecký výkon na 43. MFF Karlovy Vary. Filmografie Marthy Issové zahrnuje také další zajímavé filmy, např. Hanele (r. Karel Kachyňa, 1999), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (r. Vladimír Morávek, 2005), Mamas & Papas (r. Alice Nellis, 2009) ad. Úspěch sklízí i na jevišti Dejvického divadla nebo v autorském představení Krasavice Interkontinentální.

-red-
zdroj: S. Andělová, 2media
foto/video: Totalfilm.cz, Česká televize © 2017, 2018

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast