Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Pondělí ve Zlíně ve znamení cestování a zajímavých besed

Čtvrtý den festivalu vzdá hold cestovateli Miroslavu Zikmundovi, jehož sté narozeniny letos inspirovaly festival k podtitulu Objevuj & poznávej. Projekce filmu Století Miroslava Zikmunda bude doplněna besedou s cestovateli a následovníky legendárního cestovatele. Zahájena bude i výstava projektu Z100, který se vydal po stopách dvojice H+Z po téměř šedesáti letech. Do festivalové aleje přibydou další dva stromy, které vysadí Young Stars tohoto ročníku Zlín Film Festivalu. Vyhlášeni budou vítězové výtvarné soutěže pro děti se zrakovým postižením Radost tvořit. V koncertní zóně dostanou příležitost regionální kapely. K vidění bude mimo jiné i jeden z ranných filmů režiséra filmu Thor: Ragnarok Taiky Waititiho. Snímek Boy se ve festivalovém programu objeví dnes večer.

Století Miroslava Zikmunda – filmová projekce a beseda, Kongresové centrum, 19.30 hodin

Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Následné besedy se zúčastní etnolog, spisovatel a novinář Mnislav Zelený Atapana, cestovatel Dan Přibáň, Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha z projektu Z100 a režisér snímku Petr Horký

Z100 – Jedinečná výstava retrospektivních fotografií z cesty po stopách Hanzelky a Zikmunda, Kongresové centrum, foyer, 9.00-19.00 hodin
Projekt mapuje cestu H+Z z let 1959-1964 a přináší dokumentaci s odstupem téměř 60 let. Poznejte, jak se změnila EuroAsie. Výstava potrvá do 31. 5.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

56 let se čekalo na nástup nového českého náčelníka a vládce Palau Nias. Ať žije Král! #zikmund100 #palaunias #indonesia

Příspěvek sdílený Zikmund100 (@zikmund100),

Sázení festivalového stromu s Young Stars, Univerzitní park, 10.00 hodin
Sázení nových stromů do festivalové aleje za účasti Young Stars, kterými jsou letos mladé herečky Jordanne Jones (Irsko) a Eleanor Worthington-Cox (Velká Británie).

Radost tvořit: Cesta kolem světa – slavnostní vyhlášení vítězů, Kongresové centrum, 13.00 hodin
Mezinárodní výtvarná soutěž dětí a mládeže se zrakovým postižením je již 22 let součástí ZFF. Výstava soutěžních prací je v budově U13 a potrvá do 31. května.

Večerní program v letním kině:

Captain Marvel
Koncertní zóna ENAPO, 21.45 hodin – Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa.

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Podrobný festivalový program zde[/pullquote]

Červený koberec, Kongresové centrum – nádvoří, 17.00 hodin
Moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu, např. Kláru Issovou, Jordanne Jones, delegaci k filmu Gwen – režiséra William McGregor a herečku Eleanor Worthington-Cox a další.

-red-

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast