Sobota ve Zlíně přinese i první český detektivní seriál pro děti

Druhý den Zlín Film Festivalu zcela dostojí tématu Objevuj & poznávej. Na programu je hned několik cestovatelských besed. Do divoké přírody ostrova Aldabra zavede diváky Steve Lichtag, život v Ojmjakonu, nejchladnější vesnici světa, přiblíží Dominik Bari, a Frank Thomas Grapl přiveze maorskou kulturní skupinu, která předvede i kultovní bojový tanec Haka. O celodenní zábavu na náměstí Míru se postará Den se Škoda auto, v koncertní zóně večer zahraje kapela Mirai.

Friday´s Child

Z filmových projekcí vybíráme především večerní titul Friday´s Child (Golden Apple Cinema 6, 19.30) Snímek vypráví o osmnáctiletém výrostkovi, který právě opustil pěstounskou péči a pro přežití na vlastních nohou volí cestu drobného zločinu. V životě mu přijde do cesty nejen jedno nečekané přátelství, ale také láska, kterou by si uměl představit málokdo.
V 17:30 diváci v předpremiéře uvidí i historicky první detektivní seriál pro děti Kriminálka 5. C, jehož první klapka padla před rokem právě ve Zlíně.

Kriminálka 5. C (foto: Česká televize)

Výběr z doprovodného programu:

Frank Tomas Grapl: Whakaari Rotorua – Maorská kulturní skupina z Nového Zélandu – seznámení s unikátními domorodými maorskými zpěvy a tanci, kulturou původních obyvatel Nového Zélandu, včetně ukázek maorského bojového tance Haka – park Komenského, velká stage, 15.00 hodin

Dominik Bari: Ojmjakon – Příběh nejstudenějšího obydleného místa – projekce filmu a beseda s jeho režisérem a scénáristou Dominikem Barim o životě na místě, které se označuje za „pól chladu“ a kde nejnižší teplota v historii sestoupila na -71 °C, Vzdělávací komplex UTB – U18, v 18.00 hodin

Steve Lichtag: ALDABRA – Strastiplná cesta do pravěku – beseda s filmovým producentem, režisérem, spisovatelem a zejména zkušeným potápěčem Stevem Lichtagem, který je známý především svým dokumentem Carcharias – Velký Bílý., park Komenského, Šapitó, 20.20 hodin

Letní kino

V letním kině se ve 21. 45 promítá komiksový blockbuster Aquaman. Aquaman jde svou vlastní cestou. Stejně jako Wonder Woman nabízí divákům nejen akční spektákl, ale i emočně nabitý snímek s několika opravdu silnými a sdělnými momenty. Je to divoké dobrodružství plné úžasných podmořských světů. Tento film se rozhodně povedl a otevírá možnosti jak dalšímu pokračování sólovky, tak vylepšuje u diváků i kritiků image celého DCU.

Autogramiády a setkání s hvězdami

Hvězdné jablko a Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 11.30 hodin: delegace k filmu TvMiniUni: Zloděj otázek, 16.00 hodin: Dagmar Bláhová, Arnošt Goldflam, Aňa Geislerová, Pavlína Němcová a Lukáš Pavlásek.

Červený koberec, Kongresové centrum – nádvoří, 17.00 hodin – Moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům.

-red-
foto/video: archiv, Zlín Film Fest, Totalfilm © 2019