Nepřehlédněte

Sharon Stone a Marilyn Manson v pokračování seriálu o papežovi

Příznivci Itala Paola Sorrentina se začínají těšit! Letos by se na HBO měla pravděpodobně někdy ke konci roku objevit druhá série zkoumající svět moderního papežství. Řeč je o pokračovaní Mladého papeže (The Young Pope), který měl premiéru před třemi lety. Jude Law byl za ni nominován na Zlatý glóbus. Kritika tehdy ze seriálu jásala, diváci byli neméně nadšení a série se nakonec vysílala ve sto padesáti zemích světa.

V seriálu je mladý Američan Lenny Belard zvolen do čela církve a stává se tak kontroverzním papežem a zároveň velkou komplikací pro katolickou církev. Nezralá osobnost fyzicky přitažlivého papeže se v ní zmítá mezi pocitem neohrozitelnosti a zároveň naprosté zranitelnosti dané neukotveností v dětství. Vedle Lawa se v seriálu zahrála také americká herečka Diane Keaton a v roli sestry Mary zažila svůj velký comeback před kameru. První desetidílnou sérii definovaly skvostné herecké výkony, promyšlený a neustále překvapující příběh, geniální kamera Lucy Bigazziho a sofistikovaně volený soundtrack Lela Marchitelliho, které z Mladého papeže pod Sorrentinovým vedením udělaly oblíbený seriál, ke kterému se diváci rádi vrací.

The New Pope (foto: HBO, Canal +)

K radosti fanoušků seriálu padla na podzim minulého roku první klapka k druhé sérii pojmenované The New Pope (český překlad zatím není stanoven). Obsazení se v ní částečně mění, ale původní látka zůstává. Diváci se opět setkají s Lawovým Lennym Belardem, ale také s herečkou Cecile de France v roli vatikánské marketingové šéfky Sofie, zůstává i Ludivine Sagnier jako skalní papežova fanynka Esther. Stejně tak se diváci mohou těšit na prohnaného manipulátora kardinála Voiella v podání Silvia Orlanda nebo „Almódovarova“ herce Javiéra Cámaru jako kardinála Gutierreze.

Sharon Stone a John Malkovich

Nově hostující hvězdou je stále sexy a okouzlující americká držitelka Zlatého glóbu Sharon Stone a také provokativní americký rocker Marilyn Manson. Jaké role jim byly v seriálu svěřeny ale tvůrci neprozradili. Podle jediné zveřejněné fotografie se ale zdá, že kontroverzní rocker se svou rolí zřejmě nebude příliš lišit od svého uměleckého alter ega. Ale nechme se překvapit. Oba herci si pod vedením italského režiséra zahrají poprvé a nejinak tomu bude také v případě Američana Johna Malkoviche, který se v The New Pope objeví v roli druhého papeže. Vrací se samozřejmě i Jude Law.

Marilyn Manson

Mezi první a druhou papežskou sérií si režisér Sorrentino „odskočil“ natočit celovečerní snímek Oni a Silvio, který vypráví příběh italského politika, obchodního magnáta a člověk bez skrupulí Silvia Berlusconiho. U diváků ani u kritiky s ním ale nijak zvlášť neuspěl, byť do hlavní role obsadil svého dvorního herce Toniho Servilla a spolupracoval se svou obvyklou „partou“ spolupracovníků. Oscara mu v roce 2013 vynesl snímek Velká nádhera.

-red-
foto/video: HBO, Aerofilms © 2019

%d blogerům se to líbí: