Bez vědomí – HBO ve Varech uvádí premiéru nové minisérie režiséra Pustiny (teaser)

Světová premiéra prvních dvou epizod mezinárodně obsazeného špionážního seriálu Bez vědomí proběhne v pondělí večer na karlovarském festivalu. Šestidílný seriál, který je televizním scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela, vznikl v režii mezinárodně respektovaného Ivana Zachariáše (Pustina). Na seriálu se jako odborný poradce podíleli také spolupracovník CIA a světově uznávaný expert na špionážní techniku H. K. Melton nebo znalec operativních prostředků československé tajné služby Daniel Povolný. Podívejte se na první ukázku na videu.

Hattie Morahan (Kráska a zvíře) a David Nykl (Hvězdná brána) se postaví po bok Tatiany Pauhofové (Hořící keř) v dramatu z prostředí tajných služeb, které se odehrává na konci 80. let v Československu a v Londýně. V dalších rolích se představí Martin Myšička, Martin Hofmann, Jan Vlasák, Kristýna Podzimková, Lenka Vlasáková, Petr Lněnička nebo Martin Huba.

Hattie Morahan – Bez vědomí

Bez vědomí pojednává o profesionální houslistce Marii (Pauhofová), která kdysi za dramatických okolností emigrovala do Anglie z komunistického Československa, kde jejímu manželovi Viktorovi (Myšička) hrozilo vězení. Později, roku 1989 začíná Evropou vát vítr změn. Marie přesvědčí Viktora k návštěvě Prahy, brzy se ale ukáže, že to byla tragická chyba. Uprostřed státu, který Viktora evidentně stále pokládá za svého nepřítele, v zemi, které sama už dávno nerozumí, a která nerozumí jí, stojí Marie před největší výzvou svého života. Netuší přitom, že není jediná, kdo Viktora hledá. Je tu ještě komunistická Státní bezpečnost, britská ambasáda a navíc ještě někdo další. Někdo v pozadí.

Seriál nabízí hercům v několika případech úplně jiný typ rolí, než na jaký byli dosud zvyklí. Například Martin Hofmann uvádí, že jeho postava je “klidná, racionální a moc nemluví. “Mé role jsou přitom obvykle verbálně košaté, jiné mi ani nebyly dosud nabízeny. Tohle je jedna z výjimek. Taky mimochodem nemá moc iluzí o době, ve které žije a nejspíš tuší, že se to bude brzo lámat a že její čas končí.”

Martin Myšička

Právě proto, že se Bez vědomí odehrává v předvečer a v průběhu bouřlivých politických změn v Československu v roce 1989, je televizní premiéra Bez vědomí symbolicky stanovena na listopad 2019, kdy budou probíhat oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Bez vědomí má ambici nabídnout zcela nový, netradiční pohled na události a dobu, které přinesly Česku a Slovensku svobodu a demokracii.

Producenty Bez vědomí za HBO Europe jsou Tereza Polachová a Steve Matthews. Šestidílné špionážní drama vzniklo v produkci společnosti ETAMP Film. Bez vědomí bude mít premiéru ve stejný den ve všech teritoriích HBO Europe. Špionážní drama bude rovněž k dispozici předplatitelům HBO v Americe prostřednictvím všech platforem – HBO GO®, HBO NOW®, HBO On Demand®, včetně partnerských televizních a streamovacích platforem.

-red-
zdroj: Pavla Brožková, HBO Europe 
foto/video HBO © 2019