Chtěli jsme dokázat, že máme na víc, říkají herci ze Spolujízdy (video)

V kinech je čerstvá komediální akční novinka Spolujízda (Stuber). Film režiséra Michaela Dowse vypráví o dost nesourodé dvojici. Řidiči Uberu Stuovi (Kumal Nanjiani), se do auta doslova nakýbluje nerudný policejní detektiv Vic (Dave Bautista). Ten chce dopadnout nebezpečného padoucha a Stu se musí chtě nechtě zúčastnit nebezpečné a zdánlivě nekončící policejní akce. Oba herci v následujícím rozhovoru prozrazují, co je přesvědčilo roli ve filmu vzít a jak se jim společně na akční komedii pracovalo. Podívejte se na video.

Davea Bautistu znají diváci spíš z akčních filmů, nejčastěji si ho asi spojují s Draxem ze Stážců galaxie. Kumal Nanjiani zaujal v romantické komedii Pěkně blbě (The Big Sick), kde mimo jiné také řídil Ubera. Oba herci si podle svých slov role užívali a brali obsazení do tohoto žánru jako protiúkol. “Chtěli jsme dokázat, že na to máme. Já nikdy netočil komedii, Kumail si zase nemyslel, že bude hrát v akčním filmu,” prozrazuje Dava Bautista.

Z nerudného pasažéra Uberu se vyklube tajný policajt, který má zrovna po oční operaci, a tak nemůže řídit auto. Na cestu do akce, na jejímž konci by mělo být dopadení drogového dealera, si proto poněkud netradičně objedná právě Stuův Uber. Tím začíná jejich neuvěřitelná bláznivá spolujízda, kdy se nejistý Stu chtít nechtíc postupně zapojuje do Vicovy policejní akce. Zpočátku mu nahrazuje jeho nejistý zrak, ale jak akce nabírá obrátky, přebírá iniciativu a stává se pro tento den postrachem celého podsvětí. A pětihvězdičkové hodnocení a úsměvy už příliš neřeší. Ale možná bude Vic nakonec patřit mezi jeho nejspokojenější pasažéry a pomůže Stuovi vylepšit skóre.

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm © 2019

 

 

%d blogerům se to líbí: