S Dagmar Havlovou v dabingu Lvího krále (video)

Do kin vejde ve čtvrtek 18. července nové zpracování legendárního Disney filmu Lví král. V dabingu se tentokrát v roli matky mladého Simby objeví hvězdná Dagmar Havlová. Herečka si roli Sarabi užila. Ve videu se dozvíte, jak přistupuje k dabingu a jestli animovaný předobraz nového filmu znala.

Režisér Jonh Favreau vypráví animovanou klasiku za pomoci nových filmových technologií a uvádí známé postavy na stříbrné plátno zcela novým, realistickým způsobem. Práci Favreaua známe z předchozí úspěšné Disney adaptace Knihy džunglí (2016).
Dagmar Havlová dabuje Sarabi, Mufasovu silnou manželku a Simbovu milující a přímočarou matku. V originále roli mluví herečka Alfre Woodardová.
Havlová v rozhovoru zdůrazňuje svůj blízký vztah ke zvířatům: “Miluju všechna zvířata a když se jim děje bezpráví, tak bych byla nemilosrdná vůči těm lidem, kteří si myslí, že jim mají vládnout.” Herečka se podle svých slov v dabingu spoléhá na režiséra. V tomto případě jím byl Vladimír Žďánský, který ve studiu Virtual režíruje i marvelovky.

Do kin novinka vejde 18. července.
Připravenu máme ještě jednu videoreportáž, tentokrát ze zákulisí natáčení písně, kterou v originále nazpívala Beyoncé a v české verzi Tereza Černochová. V chystaném filmu o filmu se dozvíte přímo od režiséra, jak přistupoval k nové verzi legendární Disney klasiky.

-red-
foto/video: Falcon © 2019