Na Filmovce si diváci připomněli pohádkový hit S čerty nejsou žerty

Na právě probíhající Letní filmové škole v Uherském Hradišti se v pátek promítala jedna z nejoblíbenějších českých pohádek S čerty nejsou žerty. Film s plejádou vynikajících herců natočil v roce 1984 režisér Hynek Bočan. Filmová pohádka o čertovi (Ondřej Vetchý), který se vydává na Zem potrestat chamtivou macechu oceňují diváci zejména pro vynikající herecké výkony a nezapomenutelné hlášky, které zlidověly. Jednou z nejoblíbenějších postav je mimo jiné i zámecký správce v podání Viktora Preisse. S hercem jsme si o pohádce nedávno povídali. Podívejte se na video.

Projekci pohádky s besedou nabídla LFŠ v úvodu festivalu v areálu zámeckého parku v Buchlovicích. S diváky besedoval Hynek Bočan a představitel jedné z hlavních rolí Ondřej Vetchý.

LFŠ významného českého režiséra ocení Výroční cenou AČFK. Hynek Bočan patří k hlavním představitelům československé nové vlny, podepsán je i pod televizními seriály – od černobílé Záhady hlavolamu až po výpravnou Zdivočelou zemi. Na Letní filmové škole Bočan představí kromě často reprízované pohádky i v Benátkách s úspěchem uvedené historické drama Čest a sláva, syrový film o nezvladatelné mládeži Pasťák či pozoruhodné drama o podobách spravedlnosti v pracovních lágrech 50. let Bumerang.
-red-
foto/video: Totalfilm.cz, NFA, ČT © 2019

%d blogerům se to líbí: