Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚMRTÍ: Zemřela herečka Hana Brejchová, která se proslavila rolí ve filmu Lásky jedné plavovlásky Miloše Formana. Bylo jí 77 let. Připomeňte si ji zde.

Na LFŠ se představují nové české a slovenské filmy

I letos se na Letní filmové škole představuje široký výběr českých i slovenských titulů, které přijíždí představit tvůrčí delegace. Marko Škop přiváží film Budiž světlo, který si z karlovarského festivalu odvezl Cenu za nejlepší mužský herecký výkon. Dokument Dálava představí režisér Martin Mareček. Diváci se mohou těšit i na celovečerní debut Michala Hogenauera Tiché doteky s Eliškou Křenkovou v hlavní roli nebo česko-chilsko-francouzsko-korejský koprodukční snímek Hra hosta loňské Letní filmové školy Alejandra Fernándeze Almendrase.

Festival uvede i epizodu z televizní série Jak si neposrat život s názvem Nonstop lahůdky, kterou natočil Jan Hřebejk s Miroslavem Krobotem a Eliškou Křenkovou v hlavních rolích, originální road movie Staříci Martina Duška a Ondřeje Provazníka či středometrážní akční snímek První akční hrdina režiséra Jana Haluzy s Jiřím Mádlem a Kryštofem Hádkem.

Diváci můžou vidět také středometrážní absurdní komedii Jiří, pes uprchlík režiséra Tomasze Wińského, ve které si hlavní postavy zahrály Eliška Křenková a Jenovéfa Boková.
Na Filmovce můžete potkat i další české tvůrce. Přijede Šimon Šafránek (režisér King Skate), Marek Epstein (scenárista filmu Šarlatán) a Kryštof Hádek (Klec), Jakub Červenka (režisér Hovory s TGM).

Prostor dostanou i snímky z divokých „devadesátek“, na které se můžete vypravit do letního kina Smetanovy sady. V sekci nazvané Zapomenuté klenoty 90.let budete moci vidět třeba „trezorového“ filmu Pasťák Hynka Bočana, Jídlo Jana Švankmajera, Českou sodu Fero Feniče nebo Zelenkův fiktivní dokument Mňága – Happy End. K vidění bude i Lea Ivana Fíly, Návrat idiota Saši Gedeona, animované Řeči, řeči, řeči Michaely Pavlátové, Jízda Jana Svěráka nebo Kouř Tomáše Vorla.
Program a informace o LFŠ najdete zde
-red-
foto/video: Totalfilm.cz, AČFK © 2019

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast