Patricia Clarkson: Natáčení klipu s Timberlakem byla neskutečná zábava

Závěrečný ceremoniál 54. ročníku MFF Karlovy Vary ozdobila americká herečka Patricia Clarkson. Z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky převzala Křišťálový glóbus za přínos světové kinematografii. Herečky jsme se zeptali na nový film Florencino knihkupectví, který má premiéru už 11. července, na videoklip s Justinem Timberlakem i co ji překvapilo nebo potěšilo ve Varech. Podívejte se na video.

Patricia Clarkson debutovala na filmovém plátně jako již respektovaná herečka v dramatu Briana De Palmy nazvaném Neúplatní (1987). Pak po boku Clinta Eastwooda hrála v kriminálce Sázka na smrt (1988).
Řidičský průkaz (2014), který festival letos uvedl, je už třetím snímkem, na kterém spolupracovala se španělskou režisérkou Isabel Coixet, a také druhý, kde se v jejím snímku potkala před kamerou s Benem Kingsleym. Poprvé to bylo ve snímku Umírající zvíře podle knihy Philipa Rotha, kde si zahrála jeho milenku. Tentokrát jí Kingsley byl učitelem v autoškole.

Řidičský průkaz (foto: Broad Green Pictures)

Třetím snímkem Coixeet, ve kterém si americká herečka zahrála je Florencino knihkupectví (2017), které 11. července vstupuje do české distribuce. Clarkson v příběhu ztvárnila vedlejší roli intrikářské harpyje Lady Gamart.

Clarkson si zahrála také v jedenácti epizodách veleúspěšného seriálu Dům z karet. Účinkovala také v sérii Odpočívej v pokoji, za niž v roce 2002 získala Emmy. Za vedlejší roli ve snímku Večeře s April byla v roce 2004 nominovaná na Oscara i na Zlatý Glóbus.
Spolupracovala s Larsem von Trierem na Dogville (2003), Woodym Allenem na Vicky Cristina Barcelona (2008), nebo Martinem Scorsesem na Prokletém ostrově (2010). Pamatovat si ji můžete i z oblíbeného dramatu Zelená míle (1999).

Před dvěma lety si zahrála v satirické konverzační komedii Večírek a za roli získala British Independent Award. Letos americká herečka obdržela Zlatý Glóbus za roli Adory v seriálu HBO Ostré předměty, kde si zahrála matku Amy Adams.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s., Film Europe, HBO © 2019