Guillermo del Toro má hvězdu na chodníku slávy a v kinech Noční můry z temnot

Režisér, scenárista a producent Guillermo del Toro získal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy v Los Angeles. Slavnostního odhalení hvězdy s jeho jménem se účastnil například režisér J. J. Abrams, zpěvačka Lana Del Rey, Ron Perlman z del Torova Hellboye a také štáb nového filmu Noční můry z temnot, který del Toro produkoval a k němuž napsal scénář. Film vejde do kin už tento čtvrtek 8. srpna.

Lana Del Rey, Guillermo del Toro a J. J. Abrams

„Poprvé jsem tu stál v sedmdesátých letech, když jsme sem přijeli s rodinou. Hledal jsem tu hvězdy stejně divných lidí, jako jsem byl já, hvězdy Borise Karloffa, Lona Chaneyho nebo Alfreda Hitchcocka,“ řekl del Toro při odhalování. „Byli divní, jako jsem byl já a měli tady hvězdu. To mi dávalo naději. Každý, kdo si připadá trochu divný, může sem teď přijít, moje hvězda je tu pro vás.“

Mezi nejslavnější del Torovy filmy patří Hellboy z roku 2004, Faunův labyrint, který získal několik Oscarů, a nedávná Tvář vody, která vynesla del Torovi Oscara za režii i nejlepší film.

Zpěvačka Lana Del Rey věnovala filmu Noční můry z temnot svou coververzi Donovanova folk-rockového hitu Season of the Witch z roku 1966. Nová verze písně a klip vycházejí společně s premiérou filmu v kinech.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2019