Harvey Keitel: Sláva Česku za Nabarvené ptáče (rozhovor)

Herecká legenda Harvey Keitel je jednou z hvězd filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Režisér to ostřílenému herci vůbec neulehčil. “Byla mi nabídnuta role v jazyce, který neexistuje a kterému nerozumím. Asi není mnoho herců, kteří by byli postaveni do takové situace,” prozradil o těžkostech kolem ztvárnění své role Keitel. 

“Ten příběh mi náročnost při natáčení vynahradil. Nabarvené ptáče tu bylo mnoho let, ale teprve teď bylo zfilmováno. Takže sláva České republice za tento film,” uzavírá herec.
Harvey Keitel se kromě Nabarveného ptáčete letos ještě objeví v dramatu společnosti Netflix The Irishman.

Nabarvené ptáče (foto: Jakub Čech)

Film Nabarvené ptáče bude mít světovou premiéru v Hlavní soutěži 76. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Český film se naposledy na prestižním festivalu objevil v roce 1994, poslední film v soutěži mělo Československo v roce 1989. Adaptace stejnojmenného světového bestselleru spisovatele Jerzyho Kosińského s hereckými hvězdami z celého světa se tak stane součástí exkluzivního výběru celovečerních snímků z celého světa.

Realizace filmu Nabarvené ptáče zabrala 100 filmovacích dnů během šestnácti měsíců na celkem 43 lokacích na Ukrajině, Slovensku, v Polsku a Česku. Poslední, v pořadí 3 531, klapka padla 5.7.2018. Kameraman Vladimír Smutný natáčel na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope. V Nabarveném ptáčeti se vedle hlavní role, kterou ztvárnil Petr Kotlár z Českého Krumlova, objeví mezinárodní herecké obsazení v čele se světovými hvězdami jakými jsou Harvey Keitel Stellan Skarsgård, spolu s nimi pak Udo Kier, Julian Sands a Barry Pepper. Další postavy si zahráli Tim Kalkhof, Alla Sokolova, Aleksej Kravčenko, Lech Dyblik, Júlia Valentová, Martin Nahálka a také Míša Doležalová, Zdeněk Pecha, Jitka Čvančarová, Radim Fiala a Petr Vaněk.

-red-
foto/video: Bioscop, Totalfilm.cz © 2019