V Benátkách se dnes poprvé promítá Nabarvené ptáče

V Benátkách dnes proběhne první novinářská projekce filmu Nabarvené ptáče. Životní projekt režiséra, scenáristy a producenta Václava Marhoula byl zařazen do Hlavní soutěže tohoto prestižního áčkového festivalu. Adaptace románu Jerzyho Kosińského má hvězdné obsazení čítající několik světových či hollywoodských hvězd. První veřejná premiéra se v Benátkách bude konat v úterý 3. září. Naplánováno je během festivalu několik dalších projekcí. První reakce zahraničních novinářů přineseme hned, jak budou k dispozici.

V boji o Zlatého lva konkuruje Marhoulovi dalších 20 filmů světových režisérů. Mezi nimi jsou díla Romana Polanského či Stevena Soderbergha.
„Přiznávám, že jsem v to nevěřil. Naděje, že by to mohlo vyjít, že by se Nabarvené ptáče dostalo právě do Benátek, tedy na jeden ze tří vůbec nejprestižnějších filmových festivalů na světě, mně přišla až pošetilá. Ale jsem tak rád, že se to podařilo, tak to tomu filmu přeji, přeji to všem mým koproducentům, partnerům, sponzorům, hercům a štábu. Jsem moc rád, že jsem nezklamal jejich očekávání v tomto směru, a byť nikdo z nich zatím film neviděl, tak i jejich důvěru, kterou do mě a do samotného filmu po celou tu dlouhou dobu vkládali,” zareagoval na zveřejněnou informaci režisér, scenárista a producent Václav Marhoul.

Realizace filmu Nabarvené ptáče zabrala 100 filmovacích dnů během šestnácti měsíců na celkem 43 lokacích na Ukrajině, Slovensku, v Polsku a Česku.

V Nabarveném ptáčeti se vedle hlavní role, kterou ztvárnil Petr Kotlár z Českého Krumlova, objeví mezinárodní herecké obsazení v čele se světovými hvězdami jakými jsou Harvey Keitel a Stellan Skarsgård, spolu s nimi pak Udo Kier, Julian Sands a Barry Pepper. Další postavy si zahráli Tim Kalkhof, Alla Sokolova, Aleksej Kravčenko, Lech Dyblik, Júlia Valentová, Martin Nahálka a také Míša Doležalová, Zdeněk Pecha, Jitka Čvančarová, Radim Fiala a Petr Vaněk.

V českých kinech se Nabarvené ptáče objeví už 12. září.
-red-
foto/video: Bioscop, Totalfilm.cz © 2019