V Benátkách se promítal Joker, diváci tleskali 8 minut

Režisér Todd Phillips se ujal nového origin filmu Joker a do hlavní role obsadil Joaquina Phoenixe, jednoho z nejlepších herců své generace. V sobotu 31. srpna měl film světovou premiéru na festivalu v Benátkách a po projekci se tleskalo plných 8 minut. A tady jsou první reakce novinářů. Na mezinárodní filmové databázi (IMDB) dostal Joker od prvních festivalových diváků známku 9.8 (hlasovalo 2 a půl tisíce diváků).

Todd Phillips a Joaquin Phoenix na červeném koberci v Benátkách

Chválu novináři pějí zejména na výkon hlavního představitele. Vražedný narcistní klaun Joaquina Phoenixe se dá směle svou kvalitou srovnat s tolikrát skloňovaným výkonem Heathe Ledgera. Přirozeně legendární výkon musí i převyšovat, protože Phoenix má mnohem větší prostor, než měl svého času Ledger.
Phoenix hraje podle recenzentů jako o život. Stephanie Zacharek z Times říká, že Phoenix hraje tak skvěle, že cítíte jak v jeho žilách doslova pulsuje neštěstí a zoufalství.

Recenzent magazínu Forbes oproti tomu tvrdí, že Joker je jeden z nejlepších filmů roku: “Joker je úžasný film, který potěší fanoušky postavy i žánru. Stejně jako diváky Jokerem nepolíbené, kteří prostě hledají jen skvělou žánrovku pro dospělé publikum.”
V pětihvězdičkové recenzi Terri White z Empire magazínu se dočteme, že Todd Phillips a Joaquin Phoenix vytvořili odvážný, strhující a naprosto krásný film. Redefinovali podle ní jednoho z nejznámějších negativních hrdinů v historii filmu.

Owen Gleiberman z Variety píše: “Joaquin Phoenix skvěle hraje ve výjimečném komiksovém filmu, který vypráví o tom, co se děje ve skutečném světě a ne jen ve smyšleném fantasy z komiksových stránek.”
Magazín Deadline tvrdí, že v některých momentech je až trýznivé Jokera sledovat. Nový Joker je velmi temný a není to jen Gothamem, který je tu obzvlášť nehostinný. Recenzent soudí, že hlavní devizou je především postupná proměna Arthura Flecka a jeho narůstající šílenství zobrazené vynikajícím hercem. Proměna v Jokera je v tomto filmu podle magazínu dokonalá a dechberoucí.

3. října budete moci nového Jokera posoudit i vy. Do kin ho uvádí Vertical Entertainment.

-red-
foto/video: Vertical Entert., Warner Bros., Totalfilm v licenci VBFF © 2019
All website (photos) contents are copyright protected.