Nepřehlédněte

Filmové premiéry od 5. září

Do kin se vrátil Pennywise a s ním i koncentrovaná hrůza. Klub smolařů se vrací do Derry po 27 letech. Nebezpečí znovu propuká ve finále hororu TO: Kapitola 2. Co se stane, když vám dědu unesou mimozemšťané vypráví koprodukční snímek Môj dedo spadol z Marsu. Balkánské drama Stehy nabízí dramatický příběh o krádežích novorozeňat.

To Kapitola 2 (USA, 2019)


V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy.

To Kapitola 2
It: Chapter Two
Horor / Thriller
USA, 2019, 165 min
Režie: Andy Muschietti
Předloha: Stephen King (kniha)
Scénář: Gary Dauberman
Kamera: Checco Varese
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Skarsgård, Bill Hader, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Javier Botet, Jaeden Martell, James Ransone, Wyatt Oleff, Jack Dylan Grazer, Jeremy Ray Taylor, Jackson Robert Scott, Chosen Jacobs, Andy Bean, Jay Ryan, Xavier Dolan, Isaiah Mustafa, Teach Grant, Rob Ramsay, Ryan Kiera Armstrong


Môj dedo spadol z Marsu (Chorvatsko / Lucembursko / Norsko / Česko / Slovensko / Slovinsko / Bosna a Hercegovina, 2019)


Una je malá holka a její život se v jednom okamžiku naprosto převrátí vzhůru nohama. Jejího milovaného dědečka totiž unesou mimozemšťané a maminka se z toho zhroutí a skončí v nemocnici. A tak všechno je jen na Uně. Tím však pro ni překvapení nekončí. Při svém pátrání zjistí, že její děda je vlastně také mimozemšťan, jehož raketa před mnoha roky havarovala na Zemi. Ve sklepě totiž objeví dědova pilota, malého a hodně mrzutého robota. Una a tento její nový parťák teď mají necelých 24 hodin na to, aby dědu našli a zachránili. Díky výjimečnému dobrodružství se Una i robot spřátelí, pilotovu racionální robotickou logiku nahradí city a nezištná láska Uny zachrání její částečně mimozemskou rodinu.

Môj dedo spadol z Marsu
Moj dida je pao s Marsa
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi
Chorvatsko / Lucembursko / Norsko / Česko / Slovensko / Slovinsko / Bosna a Hercegovina, 2019, 79 min
Režie: Marina Andree Skop, Dražen Žarković
Kamera: Sven Pepeonik
Hudba: Stein Berge Svendsen
Hrají: Lana Hranjec, Nils Ole Oftebro, Petra Polnišová, Alex Rakos


Stehy (Srbsko / Slovinsko / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, 2019)

Ana žije zdánlivě poklidný život švadleny a matky dospělé dcery. Hluboko uvnitř ji ale sžírá traumatický zážitek. Před dvaceti lety ji bylo okamžitě po porodu oznámeno, že její dítě zemřelo. Ana tomu ale odmítá uvěřit. Sílí v ní podezření, že novorozeně jí bylo ukradeno a skončilo v jiné rodině. Film Miroslava Terziče vychází hned z několika skutečných případů „uloupených novorozeňat“, které otřásly srbskou společností a mistrně kombinuje intimní drama a napínavý thriller. Hnací silou filmu je bezchybná Snežana Bogdanovič v hlavní roli ženy, která volí mezi rozumem a mateřským instinktem.

Stehy
Šavovi
Drama
Srbsko / Slovinsko / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, 2019, 97 min
Režie: Miroslav Terzič
Scénář: Elma Tataragič
Kamera: Damjan Radovanovic
Hrají: Snežana Bogdanovič, Jovana Stojiljkovič, Vesna Trivalič, Ksenija Marinkovič, Bojan Žirovič, Jelena Stupljanin, Dragana Varagič, Igor Benčina, Pavle Čemerikič, Rade Markovič, Marko Bačoviča

%d blogerům se to líbí: