Nepřehlédněte

Nabarvené ptáče už v Česku vidělo přes 50 tisíc lidí, teď míří do USA

Světová premiéra v Hlavní soutěži benátského festivalu, promítání v Torontu, Vancouveru či Petrohradu, slavnostní premiéra v Česku a na kontě přes 55 tisíc diváků. Václav Marhoul neodhadl jediné: Ještě před pár týdny tvrdil, že v Česku na film diváci chodit nebudou. Nakonec chodí. A krom těchto jmenovaných úspěchů si režisér, scenárista a producent v jedné osobě na konto přičítá ještě americkou distribuci. Ve Státech se o něj bude starat renomovaná společnost IFC Films. Je to důležité i proto, že film Česká republika vysílá do oscarového boje a i tento krok může pomoci probojovat se do finálové pětky nominantů. IFC Films z New Yorku je přední distribuční společností nezávislých filmů a má za sebou uvedení takových snímků, jako Chlapectví, Ztratili jsme Stalina nebo Antikrist.

Režisér a producent Václav Marhoul mezitím každý den objíždí kina v českých a moravských městech, kde se účastní besed, autogramiád a po projekcích filmu diskutuje s diváky.
Že je o film i v zahraničí mimořádný zájem svědčí nejen další pozvání z festivalů ve Velké Británii, Lucembursku, Turecku, Německu, Polsku, Brazílii, Japonsku, Řecku, Irsku, Španělsku, na Ukrajině či v Egyptě. V USA, Bělorusku nebo Indii jde dokonce o soutěžní sekce.

Distribuční společnost IFC Films, která je sesterskou společností Sundance Selects a IFC Midnight a je vlastněna společností AMC Networks Inc., spolupracovala v minulosti např. se Stevenem Soderberghem, Gusem Van Santem, Spikem Lee, Richardem Linklaterem, Larsem von Trierem, Paulem Dano, Claudem Chabrolem, Noahem Baumbachem, Ethanem Hawkem a mnoha dalšími.

-red-
zdroj: J. Šafářová, Bioscop
foto/video: Bioscop, Totalfilm.cz © 2019

%d blogerům se to líbí: