Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Parodie na kriminálky je dotočena – Případ mrtvého nebožtíka jde do kin v lednu

Tvůrci krimi parodie s názvem Případ mrtvého nebožtíka mají za sebou poslední natáčecí den. Po červencovém natáčení v Olomouci se štáb přesunul do Litoměřic, kde v místní nemocnici vznikly poslední scény filmu s Davidem Novotným, Hanou Vagnerovou, Lukášem Příkazkým nebo Martinem Myšičkou a Evou Holubovou. Podívejte se na atmosféru na místě na videu z natáčení.

Film producenta a režiséra Miloslava Šmídmajera podle scénáře Lumíra Holčáka je komedií, která si otevřeně utahuje z kriminálek, jichž jsou plné obrazovky. „Využíváme klišé kriminálních žánrů, což herce bavilo tak, že nabízeli další situace a líbilo se jim jít občas přes čáru. Teď jen doufám, že se nám hodně z toho, co se podařilo vytvořit na place, povede přenést i na plátno,“ vysvětlil Miloslav Šmídmajer, který už s Lumírem Holčákem spolupracoval na úspěšné komedii Probudím se včera.

„Doufám, že se ta radost z natáčení, to, že jsme se tím sami kochali a navzájem pro sebe byli vtipní, na to plátno opravdu dostane,“ dodal představitel hlavní postavy majora Prubnera David Novotný„Když už to režisérovi přišlo moc, tak nás utnul, ale když se mu to líbilo, tak to vzal, nebo jsme to společně poupravili,“ řekl Novotný, jemuž sekundují další tři vyšetřovatelé – Skálová (Hana Vagnerová), Rorýs (Martin Pechlát) a Dymák (Lukáš Příkazký).

Poslední natáčecí den filmu se na place objevila i Eva Holubová, která svoji mini roli přijala velmi ráda. „Mám ráda Miloše Šmídmajera, mám ráda jeho tvorbu, mám ho ráda jako člověka, a tohle byla šance se s ním zase vidět,“ svěřila se herečka.

Hlavní postavou komedie je major Prubner, který spolupracuje na vyšetřování podivného případu vraždy s detektivy Skálovou, Rorýsem a Dymákem. Děj filmu je však pouze záminkou pro humor – jak situační, tak slovní. Využívá mnohokrát viděné a donekonečna opakované postupy pátrání i klišé, kdy stopy vedou k někomu, aby později bylo odhaleno, že pachatelem je někdo jiný – někdo, kdo se celým příběhem pohyboval.
V dalších rolích diváci uvidí herce, jako jsou Miroslav Táborský, Tereza Srbová, Eva Holubová, Anna Polívková, Milan Šteindler, Filip Kaňkovský, Lenka Krobotová či Klára Melíšková.

Film přijde vejde do kin v lednu 2020, distributorem je společnost Falcon.

zdroj: G. Vágner
video: Totalfilm, Bio Illusion © 2019

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast